Olbrzymią gotówkę włożyła … pod samochód. 88-latka straciła oszczędności życia!

2021-04-30 7:13 ŁG
Seniorka oszukana w Tarnowie
Autor: Obraz Michal Jarmoluk z Pixabay Seniorka zapakowane pieniądze włożyła pod samochód

88-letnia kobieta straciła oszczędności życia. To sytuacja z Tarnowa. Ktoś dzwoniąc do seniorki podał się za policjanta. Kobieta została zmanipulowana pod pretekstem pomocy bliskiej osobie. Oszuści ogołocili ją z ponad 40 tysięcy złotych!

88-latka została oszukana przez mężczyznę podającego się za policjanta. Poinformował ją, że może pomóc w schwytaniu oszustów bankowych. Pomoc miała polegać na wypłacaniu i przekazaniu jemu pieniędzy.

- Starsza pani wypłaciła 30 tys. złotych oraz 11 tys. złotych, po czym zgodnie z instrukcją, pozostawiła je na dwóch różnych parkingach, pod zaparkowanymi samochodami na ulicy Krakowskiej i Słonecznej - relacjonuje Paweł Klimek z policji w Tarnowie.

POSŁUCHAJ. O KRADZIEŻY MÓWI PAWEŁ KLIMEK Z POLICJI W TARNOWIE

Kobieta straciła w sumie 41 tysięcy złotych. Policja szuka teraz oszustów i apeluje do seniorów, aby ignorowali podobne sytuacje. Należy się rozłączyć i powiadomić o tym policję.

- Seniorzy są podatni na manipulację i zastraszanie, a w obawie o własne dobro i dobro ich bliskich, przekazują pieniądze obcym, tracąc bardzo często oszczędności gromadzone przez całe swoje życie - dodaje Paweł Klimek.

Okazuje się, że to już czwarty w tym roku przypadek, kiedy oszuści podający się za policjanta wprowadzają w błąd seniorów, co do rzeczywistej sytuacji, przez co tracą oni oszczędności życia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl