Ogromny wyciek wody pod górą św. Marcina. „Kto za to zapłaci?” [ZDJĘCIA]

2021-04-20 10:31 Łukasz Grygiel
Woda pod górą św. marcina
Autor: Łukasz Grygiel Woda zalała urządzenia na placu zabaw i spływa wzdłuż drogi

Woda zalewa drogę prowadzącą pod górę św. Marcina. Mieszkańcy Tarnowa alarmują o olbrzymiej awarii. Sprawa faktycznie wygląda poważnie. Źródło wydobywa się spod ziemi już na wysokości schodów przy placu zabaw. Sprawdziliśmy, skąd wzięła się woda!

Okazuje się, że w tym miejscu woda płynie wartkim strumieniem już od kilku dni. Spacerowicze pojawiający się w tym rejonie pytają, kto za to zapłaci i dlaczego żadne ze służb nie reagują na awarię. Tymczasem sprawa wydaje się … nie dotyczyć Tarnowskich Wodociągów.

- Nasi pracownicy byli na miejscu i okazało się, że nie jest to uszkodzenie sieci. Woda pochodzi z naturalnych źródeł, które wybijają na wiosnę. Są związane z dużą ilością opadów. W pierwszych dwóch tygodniach kwietnia spadło kilkadziesiąt milimetrów deszczu - zauważa Tadeusz Rzepecki, szef Tarnowskich Wodociągów.

POSŁUCHAJ. Mówi Tadeusz Rzepecki, szef Tarnowskich Wodociągów

Szef miejskiej spółki uspokaja mieszkańców - wyciek wody nie powoduje żadnych strat w miejskiej sieci.

- Podobne sytuacje zdarzają się stosunkowo rzadko, bo trzeba naprawdę sprzyjających warunków hydrogeologicznych, żeby coś takiego wystąpiło. Najczęściej ma to miejsce na terenach wiejskich i podgórskich. Takie sytuacje trwają od kilku do kilkunastu dni. Mogą występować również nawet kilka dni po ustąpieniu opadów – dodaje Tadeusz Rzepecki.

Co ciekawe, pracownicy miejskiej spółki, by zlokalizować źródło wycieku – badają wodę pod względem zawartości chloru. Jeśli ciecz go nie zawiera oznacza, że woda nie wydostaje się z miejskiej sieci.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl