Brzesko policja

i

Autor: Komenda Powiatowa Policji w Brzesku

Ogromna akcja poszukiwawcza w gminie Brzesko. Zaginiony chory 67-latek odnaleziony

2022-10-05 9:15

We wtorkową noc, 3 października 2022 roku, w powiecie brzeskim miała miejsce zakrojona na szeroką skalę akcja poszukiwawcza zaginionego 67-letniego mężczyzny, mającego poważne problemy z pamięcią. Ponad 60 policjantów, przeszło 20 strażaków oraz wolontariusze do późnych godzin nocnych przeczesywali okoliczne lasy, a patrole piesze i zmotoryzowane sprawdzały miejscowe drogi.

Poszukiwania 67-letniego mężczyzny w gminie Brzesko

W miniony wtorek wieczorem zaginął 67-letni mieszkaniec Jurkowa, miejscowości położonej w powiecie brzeskim, w gminie Czchów. Mężczyzna, jak poinformowała brzeskich policjantów jego rodzina, wyszedł niepostrzeżenie z domu i nikt nie wiedział, gdzie może się znajdować. Mieszkaniec Jurkowa ze względu na chorobę, uniemożliwiającą mu samodzielną egzystencję, może znajdować się w sytuacji zagrażającej jego zdrowiu i życiu.

Ogromne siły i środki zaangażowały służby ratunkowe w odnalezienie zaginionego 67-letniego mieszkańca Jurkowa. Do późnych godzin nocnych policjanci oraz strażacy szukali mężczyzny mającego problemy zdrowotne, m.in. z pamięcią. W poszukiwaniach wykorzystano policyjne psy tropiące, quady, łódź motorową, drony i kamery termowizyjne. Po kilku godzinach na szczęście mężczyznę odnaleziono całego i zdrowego. Komendant Powiatowy Policji w Brzesku zdecydował, że niezbędne będzie wezwanie do jednostki funkcjonariuszy w trybie alarmowym.

W poszukiwaniach 67-latka wzięli udział policjanci z Brzeska, Czchowa i Szczurowej, a także strażacy z Powiatowej Straży Pożarnej w Brzesku oraz druhowie z miejscowych ochotniczych straży pożarnych. Sprawa była poważna, więc zdecydowano się wykorzystać również psa tropiącego z brzeskiej komendy, quady ze straży pożarnej oraz drony, w tym urządzenie stowarzyszenia „Błysk”, działającego na rzecz rozwoju bezpieczeństwa. Przeszukano obszar o powierzchni sięgającej blisko 183 hektarów.

Zaginionego mężczyznę odnaleźli po północy druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czchowie na posesji jednego z czchowskich przedsiębiorstw. Najpierw udzielono mu pomocy medycznej, a następne przekazano ratownikom medycznym.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Jadalny, niejadalny czy trujący?

Pytanie 1 z 19
Czubajka kania to grzyb:
Kania
Tragedia w Łochowie pod Węgrowem. 25-letnia Wiktoria spłonęła w swoim łóżku na oczach rodziny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE