Catherine Draveil

i

Autor: Pixabay / Screen Twitter: Réel média

Wiadomości

Odeszła z zakonu po 40 latach. Po zrzuceniu habitu wzięła ślub i skacze ze spadochronem

2023-06-02 11:38

Catherine Draveil spędziła 40 lat w klasztoru, w którym panowały rygorystyczne zasady. Dziesięć lat temu postanowiła zrzucić habit. Porzucenie zakonu było, jak sama przyznaje, najważniejsza i najbardziej przełomową decyzją w jej życiu. Dzisiaj ma 70 lat i kochającego męża. Ponadto podróżuje po świecie i spełnia marzenia. Jednym z nich był skok ze spadochronem. A swoją historią chętnie dzieli się z mediami.

Catherine Draveil porzuciła habit po 40 latach. Dzisiaj jest szczęśliwą kobietą, która spełnia marzenia

Dziesięć lat temu Catherine Draveil po 40 latach spędzonych we francuskim klasztorze postanowiła porzucić habit i poukładać sobie życie na nowo. „Odkryłam wolność” – tak po latach komentuje swoją decyzję w rozmowie z magazynem „L'illustré”. Była zakonnica ma obecnie 70 lat, a od czasu odejścia z zakonu wiedzie szczęśliwe życie i spełnia swoje marzenia. „Przeżywam życie w inny sposób” – mówi w wywiadzie.

Odejście z zakonu, jak sama twierdzi, przywróciło jej wolność. Decyzja o odejściu z klasztoru pojawiła się w myślach Catherine Draveil w dniu 60. urodzin. W 2013 roku wzięła urlop zakonny, a trzy lata później postanowiła na zawsze pożegnać się z murami, w których spędziła 40 lat. Po „odzyskaniu wolności” założyła konto na portalu randkowym, gdzie poznała swojego męża, a także podróżowała po świecie i odwiedziła wiele miejsc, które zawsze chciała zobaczyć. Spełniła też kilka marzeń, m.in. udało się się skoczyć ze spadochronem oraz polecieć paralotnią.

Catherine Draveil chętnie opowiada o najważniejszym i najbardziej przełomowym momencie w jej życiu, jakim było porzucenie zakonu po spędzonych w nim czterech dekadach, w rozmowach z mediami. We Francji ukazała się również książka 70-latki pod tytułem „Metamorphosis”, w której opisała swoją historię.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Najlepsze atrakcje w Polsce według „The Guardian”. Powinien zobaczyć je każdy zagraniczny turysta! [GALERIA]

Quiz. Polskie przeboje rockowe z lat 90. Czy znasz te teksty i ich wykonawców?

Pytanie 1 z 10
Głosu, której z tych wokalistek nie usłyszymy na płycie „Getto” (1996) hardrockowej grupy Sweet Noise?
Ameryka na Kaszubach. Krystian Każyszka przed galą Rocky Boxing Night w Żukowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE