Obwodnica Tuchowa na finiszu. Otwarcie nowej drogi już za KILKA dni

2022-06-24 15:32
Wkrótce otwarcie obwodnicy Tuchowa
Autor: Justyna Świderska

Po dwóch latach od rozpoczęcia prac obwodnica Tuchowa zostanie oddana do użytku. Odcinkiem drogi wojewódzkiej 977 będzie można już wkrótce jeździć. Trasa jest już gotowa, a do zakończenia inwestycji pozostały tylko ostatnie formalności.

Kierowcy nie mogli się jej doczekać. Powstawaniu obwodnicy Tuchowa towarzyszyły kolejne problemy. Wygląda na to, że po licznych opóźnieniach inwestycja doczeka się szczęśliwego zakończenia. Jej otwarcie zaplanowano na 1 lipca. To oznacza, że już za tydzień będzie można korzystać z nowej drogi.

Obwodnica znacznie odciąży ruch w centrum Tuchowa. Miasto w powiecie tarnowskim często jest zatłoczone, zwłaszcza w sezonie letnim. Przebiega przez nie droga wojewódzka, która ma ogromne znaczenie komunikacyjne. Jest to bowiem trasa prowadząca na południe Polski, w kierunku Beskidu Sądeckiego.

Otwarcie obwodnicy zbiegnie się w czasie z uroczystościami w Tuchowie.

– Wszystko zmierza ku temu. Już jesteśmy w trakcie odbiorów. W tej chwili wykonywane są jeszcze prace kosmetyczne. Kilka poprawek i będziemy finalizować zakończenie robót budowlanych – potwierdza Katarzyna Węgrzyn-Madeja, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Z otwarcia obwodnicy ucieszą się także turyści. Przez Tuchów co roku przejeżdżają tysiące osób, których celem są miasta uzdrowiskowe, takie jak Krynica-Zdrój. Inwestycja zostanie więc zakończona w ostatnim momencie przed wakacyjnymi wyjazdami.

Prace nad obwodnicą Tuchowa rozpoczęto w 2019 roku. Jej powstanie kosztowało ponad 60 milionów złotych. Nowo wybudowana droga ma 2,7 km długości. Razem z nią powstały także trzy ronda, dwa wiadukty oraz most nad Białą.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Sobotnia ortografia. Razem czy osobno - jak to napiszesz? 10/15 to super wynik!

Pytanie 1 z 15
Wskaż poprawną odpowiedź
Nożownik wbił mu nóż w bark. „Weszli do mieszkania, chcieli mnie okraść”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE