Obraźliwy napis zniknął z muru cmentarza. Zobacz jak to się stało [WIDEO]

2020-06-16 13:19 Łukasz Grygiel
Obraźliwy napis zniknął z muru cmentarza.
Autor: Łukasz Grygiel Usuwanie napisu trwało zaledwie ... 3minuty

Napis „Anty-Jude” został usunięty z muru cmentarza żydowskiego w Tarnowie. Zajęła się tym jedna z firm, która bezpłatnie wykonała tzw. piaskowanie. Trzeba było uważać, by nie uszkodzić cegieł. Wszystko trwało zaledwie … trzy minuty.

Obraźliwy napis znika z muru cmentarza

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.


Jak wiecie z portalu Eski, napis Anty-Jude” pojawił się na murze w nocy z 9 na 10 czerwca. Od tego czasu trwały konsultacje ze specjalistami, którzy podpowiadali nieinwazyjne sposoby usunięcia obraźliwego malunku. Ostatecznie padło na piaskowanie.


- Sprężarka wyrzuca z siebie piasek i sprzężone powietrze. W bardzo delikatny sposób zbija powłokę powierzchni. To są dosłownie dziesiątki części milimetra - mówi Jan Król z firmy wykonującej piaskowanie muru.

POSŁUCHAJ. Mówi Jan Król z firmy wykonującej piaskowanie muru


Tymczasem policja cały czas szuka świadków zdarzenia. Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu sprawców tego aktu wandalizmu proszone są o kontakt telefoniczny. Swoje złości nie kryją członkowie Komitetu Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie, którzy opiekują się kirkutem.

- Ci chuligani, jak dorosną, jak będą płacić rachunki za dom, za prąd, za czyszczenie swojej elewacji, to zrozumieją na czym rzecz polega. Ktoś musi odczuć na własnej skórze, czym jest takie zniszczenie i ponieść jego koszty, żeby uświadomić sobie swoją głupotę - mówi Natalia Gancarz, wiceprezes komitetu.