Obiad w restauracji? Od piątku to możliwe! Jak się zachować w lokalu?

2021-05-26 12:44 Łukasz Grygiel
Otwarcie restauracji w Tarnowie
Autor: Łukasz Grygiel Restauracje w Tarnowie rezerwują już miejsca na weekend

Czy mieszkańcy Tarnowa tłumnie ruszą do restauracji? Od tego piątku (28.05) restauratorzy będą mogli serwować posiłki wewnątrz lokalu. Obecnie zamówienia przyjmowane są jeszcze na wynos lub dostarczane do ogródków poza lokalem. Zobaczcie, jakie zasady będą obowiązywać w środku!

Od piątku (28.05) możliwa będzie organizacja wesel i komunii, ale tylko dla maksymalnie 50 osób. Co ciekawe do limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19.

- Myślę, że część osób już się przyzwyczaiła do tego, że zamawia do domu, ale dużo ludzi czeka też na otwarcie. Chce przyjść i wyjść z domu. To nasza wewnętrzna ochota spotkania się ze znajomymi, porozmawiania i złożeni zamówienia przy stoliku – mówi Jacek Sulowski z „Obsesji Samku”.

POSŁUCHAJ RESTAURATORÓW Z TARNOWA

Niestety restauratorzy z Tarnowa przekonują, że straty spowodowane lockdownem będą zmuszeni odrabiać przez kilka, jeśli nie kilkanaście kolejnych miesięcy. Problemem może być też odbudowanie zespołu.

- W naszym lokalu niestety były redukcje, część załogi znalazła prace w innych branżach i to jest generalnie obserwowane w wielu restauracjach. Jak widać po ogłoszeniach – praktycznie w każdej restauracji w Tarnowie można teraz znaleźć prace – mówi Krzysztof Chuderski ze „Starej Łaźni”.

Od piątku (28.05) w restauracjach będzie obowiązywał reżim sanitarny. Chodzi przede wszystkim o dystans między stolikami. Zajęty może być co drugi stolik, odległość między nimi musi wynosić co najmniej 1,5 m.