O włos od TRAGEDII. Groźny pożar w Łękawicy. Płonął dom jednorodzinny [ZDJĘCIA]

2021-12-07 9:00

Pożar domu jednorodzinnego w Łękawicy koło Skrzyszowa. Ogień pojawił się we wtorek, 7 grudnia z samego rana na poddaszu budynku. Udało się go już opanowanać, trwa dogaszanie. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Mieszkająca tam kobieta jest jednak pod opieką pogotowia ratunkowego z objawami podtrucia tlenkiem węgla.

Groźny pożar w Łękawicy koło Skrzyszowa

Mogło dojść do tragedii. Groźny pożar wybuchł we wtorek, 7 grudnia wcześnie rano w miejscowości Łękawica koło Skrzyszowa. Ogień pojawił się na poddaszu domu jednorodzinnego. Z pierwszych informacji w zgłoszeniu wynikało, że w płonącym budynku są ludzie. Na miejsce akcji skierowano 7 zastępów straży pożarnej, w tym cysternę i wóz z drabiną.

- W pierwszym zgłoszeniu takie dość dramatyczne informacje do nas dotarły, że w środku mogą być dzieci, mogą się palić. Na szczęście to się nie potwierdziło. Matka dzieci z domu wyprowadziła zanim przyjechaliśmy na miejsce. Zrobiła to na polecenie dyspozytora numeru 112, na który zadzwoniła wzywając pomocy. Kobieta została zabrana do szpitala na obserwację z objawami podtrucia tlenkiem węgla. Na szczęście nikt nie odniósł innych obrażeń, w tym poparzeń - powiedział Radiu ESKA Wiesław Dzięgielowski, dyżurny operacyjny powiatu w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie.

Z ogniem na poddaszu budynku w Łękawicy walczyło w sumie 7 zastępów straży pożarnej. Poza 5 samochodami gaśniczymi na miejsce skierowano cysternę oraz wóz z drabiną. Poza strażakami, działali tam również ratownicy medyczni, policja oraz pogotowia energetyczne i gazowe.

Ze wstępnych ustaleń wynika że zapaliła się słoma przechowywana na poddaszu budynku, w którym mieszkała kobieta z dwójką dzieci. Zaopiekowali się nimi sąsiedzi.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ: Dzieciństwo w PRL. Pamiętacie te gry i zabawy?

Pytanie 1 z 10
Podczas nieobecności dorosłych stół zamieniało się:
Kolejka po darmowego karpia w Krakowie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE