O włos od TRAGEDII. Groźny pożar w Łękawicy. Płonął dom jednorodzinny [ZDJĘCIA]

2021-12-07 9:00

Pożar domu jednorodzinnego w Łękawicy koło Skrzyszowa. Ogień pojawił się we wtorek, 7 grudnia z samego rana na poddaszu budynku. Udało się go już opanowanać, trwa dogaszanie. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Mieszkająca tam kobieta jest jednak pod opieką pogotowia ratunkowego z objawami podtrucia tlenkiem węgla.

Groźny pożar w Łękawicy koło Skrzyszowa

Mogło dojść do tragedii. Groźny pożar wybuchł we wtorek, 7 grudnia wcześnie rano w miejscowości Łękawica koło Skrzyszowa. Ogień pojawił się na poddaszu domu jednorodzinnego. Z pierwszych informacji w zgłoszeniu wynikało, że w płonącym budynku są ludzie. Na miejsce akcji skierowano 7 zastępów straży pożarnej, w tym cysternę i wóz z drabiną.

- W pierwszym zgłoszeniu takie dość dramatyczne informacje do nas dotarły, że w środku mogą być dzieci, mogą się palić. Na szczęście to się nie potwierdziło. Matka dzieci z domu wyprowadziła zanim przyjechaliśmy na miejsce. Zrobiła to na polecenie dyspozytora numeru 112, na który zadzwoniła wzywając pomocy. Kobieta została zabrana do szpitala na obserwację z objawami podtrucia tlenkiem węgla. Na szczęście nikt nie odniósł innych obrażeń, w tym poparzeń - powiedział Radiu ESKA Wiesław Dzięgielowski, dyżurny operacyjny powiatu w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie.

Z ogniem na poddaszu budynku w Łękawicy walczyło w sumie 7 zastępów straży pożarnej. Poza 5 samochodami gaśniczymi na miejsce skierowano cysternę oraz wóz z drabiną. Poza strażakami, działali tam również ratownicy medyczni, policja oraz pogotowia energetyczne i gazowe.

Ze wstępnych ustaleń wynika że zapaliła się słoma przechowywana na poddaszu budynku, w którym mieszkała kobieta z dwójką dzieci. Zaopiekowali się nimi sąsiedzi.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]!

QUIZ: Dzieciństwo w PRL. Pamiętacie te gry i zabawy?

Pytanie 1 z 10
Podczas nieobecności dorosłych stół zamieniało się:
Kolejka po darmowego karpia w Krakowie