Nowy bat na śmieciowych oszustów! Posypią się mandaty!

2020-06-26 17:42 AT
Nowy bat na śmieciowych oszustów! Posypią się mandaty!
Autor: Adrian Teliszewski Nowy bat na śmieciowych oszustów! Posypią się mandaty!

Czy w Tarnowie uda się wreszcie rozwiązać problem mieszkańców niepłacących za wywóz swoich śmieci? Jest na to szansa, ponieważ MSWiA pracuje nad nowym rozporządzeniem, które ma rozszerzyć uprawnienia straży miejskich. Jedną z nowych kompetencji byłaby możliwość wystawienia mandatu za niezłożenie deklaracji śmieciowej. Od lipca pod górą św. Marcina wzrosną opłaty za zagospodarowanie odpadów.

Według szacunków tarnowskiego magistratu, w Tarnowie za wywóz śmieci nie płaci około 20 tysięcy osób. Z tego powodu do gospodarki odpadami trzeba nieustannie dopłacać z miejskiego budżetu. Sposobem na rozwiązanie tego problemu miało być wprowadzenie metody naliczania opłat za wywóz śmieci od zużytej wody, jednak na takie rozwiązanie nie zgodzili się radni. W zamian podwyższono stawki, a nowy taryfikator wchodzi w życie od 1 lipca.

Problem z wywozem śmieci występuje nie tylko w Tarnowie, lecz w całej Polsce. Praktycznie w każdej gminie opłaty za zagospodarowanie odpadów rosną i to w zawrotnym tempie. Rozwiązaniem tego problemu ma być nowa regulacja centralna. MSWiA chce, by straże miejskie otrzymały prawo wystawiania mandatów za niezłożenie deklaracji śmieciowej. 

Oprócz tego tzw. municypalni będą mogli karać między innymi za brak kompostownika, a kierowców za złamanie zakazu wjazdu do strefy czystego transportu, jeśli takowa zostanie wydzielona przez tarnowskich radnych.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express.

Bezpieczne wakacje 2020

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.