Nowe miejsce imprez na mapie powiatu – RELAKS zaprasza [ZDJĘCIA]

2021-08-02 13:11

Można tam spędzić wolne popołudnie, albo wziąć udział w zorganizowanych zajęciach i imprezach. Na mapie powiatu tarnowskiego przybyło nowe miejsce, oferujące wypoczynek dla całych rodzin. Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny RELAKS w Pleśnej już działa. Z czego można korzystać?

Ucieszą się i duzi, i mali. Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny RELAKS w Pleśnej, po gruntownym remoncie i modernizacji, ponownie zaprasza mieszkańców regionu. Obiekt oferuje szereg urządzeń na placu zabaw dla najmłodszych, ale i starsi mogą tu ciekawie i aktywnie spędzać czas. Do dyspozycji chętnych jest między innymi sztuczna plaża, ławeczki, korty tenisowe, boisko do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki plażowej, drabinki czy plenerowa siłownia. Rolkarze mogą korzystać z asfaltowej alejki, a ci, którzy wolą bierny wypoczynek, mogą leniuchować w słoneczne dni na leżakach. Zgodnie z zapowiedziami obiekt, który jest tymczasową siedzibą Centrum Kultury w Pleśnej, oferuje też zorganizowane formy spędzania czasu dla dzieci i dorosłych, nie tylko w plenerze, ale również w salach znajdującego się na tym terenie budynku.

W czasie wakacji ośrodek RELAKS jest czynny przez cały tydzień od 8:00 do 21:30. Godziny otwarcia placówki zmienią się we wrześniu, jednak to mieszkańcy zdecydują, w jaki sposób. Wszystko zależy od potrzeb i skali wykorzystania obiektu. Na miesiące jesienno zimowe działalność RELAKSU skupi się wewnątrz. Tam chętni będą mogli grać między innymi w tenisa stołowego, czy korzystać z urządzeń w siłowni. Obok Ośrodka przygotowano parking dla samochodów i rowerów. Ponieważ działa tu również punkt Informacji Turystycznej, można tu dowiedzieć się więcej o atrakcjach regionu, zdobyć mapy i materiały informacyjne.

Rozjechał 19-latkę? Kierowca aresztowany

Do Ośrodka Sportowo-Wypoczynkowego RELAKS w Pleśnej można przyjechać spędzić tu czas indywidualnie, albo skorzystać z gotowej oferty organizatorów. Już teraz placówka zaprasza na cykl zajęć kreatywnych dla najmłodszych. Odbywają się one co tydzień w czwartki, od godziny 17:00 do 18:00. Spotkania są darmowe dla wszystkich chętnych. W poniedziałki, środy i czwartki odbywa się tam wakacyjny kurs tańca, a w każdy piątek – zabawy ruchowe dla dzieci.

Z kolei w najbliższą sobotę – 7 sierpnia – w RELAKSIE zaplanowano koncert muzyki filmowej. Wystąpią: Maria Czaplińska, która zagra na wiolonczeli, oraz Wojciech Witek na skrzypcach. Artyści na stałe współpracują z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej i teatrem muzycznym ,,Varieté" w Krakowie. Ich bogaty repertuar obejmuje utwory muzyki rozrywkowej, klasycznej oraz filmowej. Tym razem duet zaprezentuje się w repertuarze muzyki filmowej. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny. Koncert odbędzie się o godzinie 19:30. Planowany jest w plenerze, jednak w razie niepogody zostanie przeniesiony do sali budynku Relaks.

Zarządzający ośrodkiem przypominają, że obiekt jest dostępny i otwarty, ale od gości wymaga się przestrzegania regulaminu obiektu. Na terenie nie wolno śmiecić, spożywać alkoholu, palić papierosów, ani wyprowadzać psów. Urządzenia należy wykorzystywać zgodnie z ich przeznaczeniem, natomiast niszczeniu infrastruktury ma zapobiegać monitoring terenu.