Nocne UTRUDNIENIA na A4 w rejonie Brzeska. Montowana będzie bramownica [HARMONOGRAM]

2022-05-27 8:15

Kierowcy podróżujący w nocy z piątku na sobotę (27/28 maja) mogą się spodziewać dużych utrudnień na autostradzie A4 w rejonie Brzeska. Na 475 kilometrze drogi szybkiego ruchu montowana ma być konstrukcja bramownicy. Pojawią się tam urządzenia do poboru opłat elektronicznych. Sprawdź harmonogram prac.

Nocne utrudnienia na autostradzie w rejonie Brzeska

Kierowcy podróżujący w nocy z piątku na sobotę (27/28 maja) będą musieli zachować większą ostrożność na 475 kilometrze autostrady A4. To odcinek w rejonie Brzeska. Około godziny 21:00 pojawią się tam pracownicy firmy, która będzie montowała w tym miejscu konstrukcję bramownicy. To zadania pod nazwą „Zaprojektowanie, budowa i utrzymanie Punktów Kontroli dla Systemu Kontroli, w Systemie Poboru Opłaty Elektronicznej Krajowej Administracji Skarbowej”.

- Podczas montażu podpory po południowej stronie drogi zajęty będzie prawy pas ruchu. Podczas montażu podpory po północnej stronie drogi zajęty będzie prawy pas ruchu. W trakcie montażu i instalacji rygla bramownicy zajęte będą skrajne lewe pasy ruchu i ruch pojazdów zostanie całkowicie wstrzymany w obu kierunkach. Jezdnie będą zamykane na zmianę - czytamy w komunikacie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Krakowie.

Harmonogram prac na A4 w nocy z 27 na 28 maja:

  • 21:00 - 23:00 dostawa konstrukcji na miejsce montażu i jej rozładunek, na szybkich pasach autostrady, z wyłączeniem lewych (szybkich) pasów ruchu, zwężenie do jednego pasa ruchu, ruch odbywać się będzie pasami prawymi,
  • 23:00 – 02:00 skręcanie rygla, na wyłączonych pasach ruchu (rygiel ma ponad 30 m i będzie skręcany z elementów na miejscu),
  • 02:00 – 03:00 montaż słupów, wstrzymanie ruchu 2 x po 5 min,
  • 03:00 – 05:00 montaż rygla, wstrzymanie ruchu 2 x po 15 min.

W czasie robót obejmujących wstrzymanie ruchu kołowego na istniejącej tablicy zmiennej treści (tablicy świetlnej) zostanie wyświetlona informacja o treści: „Przerwa w ruchu za 30 km” . Jedźcie ostrożnie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Quiz dla dobrych kierowców

Pytanie 1 z 11
Nadsterowność oznacza poślizg kół osi
Wjechał na przejazd kolejowy mimo opuszczonych rogatek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE