Nikt nie zwiedza Tarnowa. Turystyka przeniosła się na … telefon

2020-04-02 11:11
Tarnowskie Centrum Informacji
Autor: Łukasz Grygiel Ruch turystyczny w Tarnowie spadł do zera

Ruch turystyczny w Tarnowie umarł. Pracownicy Tarnowskiego Centrum Informacji nie mają złudzeń, że w tym sezonie letnim turystów przyjeżdżających z zagranicy nie będzie prawie wcale. Taki wniosek można wysnuć obserwując systemy rezerwacyjne biur podróży.

Tendencja turystów, którzy rezygnują z wyjazdów dotyczy całego świata. Co ciekawe, linie lotnicze przesuwają rezerwacje z maja i czerwca, nawet na wrzesień i październik.

- W związku z tym liczmy, że ruch turystyczny wzrośnie wewnątrz kraju. Kilka ważnych biur turystycznych z Krakowa i Warszawy, które do tej pory zajmowały się przyjazdami turystów z Francji czy Włoch, przebranżawiają się na turystów z Polski. To dla nas duża szansa – mówi szef Tarnowskiego Centrum Informacji Marcin Pałach.

Działalność placówki w Tarnowie sprowadza się obecnie do telefonicznych porad. Mieszkańcy Tarnowa dzwonią nawet kilkanaście razy dziennie.

- Pytają, jak w tym trudny czasie, dojechać z Tarnowa do Krakowa lub jak z pobliskich miejscowości - komunikacją prywatną - dostać się do miasta nad Białą. Rozkłady jazdy zmieniają się z dnia na dzień. Monitorujemy na bieżąco komunikaty od przewoźników. Dotyczy to zarówno busów, jak i pociągów – dodaje Marcin Pałach.

Bieżące informacje dotyczące komunikacji miejskiej oraz działalności instytucji publikowane są na stronie Tarnowskiego Centrum Informacji KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE