Niezwykły gest tarnowian. Stworzyli 120 paczek dla seniorów [WIDEO]

2020-12-22 9:00

Dla niektórych seniorów to był pierwszy prezent od lat. Dzięki przedświątecznemu finałowi akcji „Pomagam, bo chcę” w Tarnowie udało się pomóc 120 osobom. To niejednokrotnie schorowani, ubodzy i niepełnosprawni mieszkańcy miasta. Zobaczcie wideo z tej pięknej akcji!

Produkty z długą datą ważności zbierane były przez dwa tygodnie. Hojność tarnowian przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów.

- Nie przypuszczałam, że tyle różnych osób się w to włączy. Zareagowały szkoły, firmy, przyjaciele i zupełnie obcy ludzie. Piętnaście paczek przygotowała rodzina z Francji, która o akcji dowiedziała się z internetu - mówi Lidia Jaźwińska – organizatorka akcji.

POSŁUCHAJ RELACJI Z AKCJI PAKOWANIA PRODUKTÓW DO PACZEK
Seniorzy nie zostali sami. Świąteczna akcja „Pomagam, bo chcę”

W tworzenie paczek zaangażowali się wolontariusze, którzy przez kilka godzin stworzyli ponad sto prezentów.

- W paczka znalazł się cukier, herbaty, ciastka, konserwy, kawa, dużo słodyczy. To podstawowe rzeczy, których każdy używa na co dzień – mówią osoby zaangażowane w tworzenie paczek.

Wszystkie prezenty do seniorów trafią jeszcze przed świętami.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Quiz: 10 najważniejszych dat w historii Polski. Znasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 10
Chrzest Polski datuje się na:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE