Niepodległościowy Piknik Wojskowy w Tuchowie przyciągnął tłumy

2022-11-11 18:36

Narodowe Święto Niepodległości w Tuchowie upływało pod znakiem spotkania ze służbami mundurowymi. Piknik Wojskowy z udziałem żołnierzy, policjantów, służby więziennej, policjantów i strażaków przyciągnął rzesze mieszkańców - miłośników militariów i wojskowości.

Piątek, 11 listopada, w Tuchowie zgromadził miłośników militariów i wojskowości. Na parkingu obok Bazyliki Mniejszej odbywał się Niepodległościowy Piknik Wojskowy. Prezentowano podczas niego mnóstwo wojskowego  sprzętu, pojazdy, wyrzutnie rakiet, a także broń, kombinezony i kamizelki kuloodporne. Wśród odwiedzających nie brakowało dorosłych i dzieci.

Z bliska można było zobaczyć czołg Leopard, transporter opancerzony Rosomak, moździerz RAK czy wyrzutnię rakiet Langusta. Można było wsiąść do takiego pojazdu, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, a także porozmawiać z żołnierzami, którzy na co dzień mają z tym sprzętem do czynienia. Mundurowi pozwalali przymierzać kamizelki kuloodporne, hełmy i brać do ręki prawdziwą broń. Chętnych nie brakowało.

Kąpiel w biało-czerwonych barwach. Szczecińskie morsy uczciły Święto Niepodległości

Na Niepodległościowym Pikniku Wojskowym pojawiły się także stoiska policji i straży pożarnej. Natomiast w namiocie Wojskowego Centrum Rekrutacji chętni mogli zapytać o dobrowolną służbę wojskową. Zdecydowanym na wstąpienie do wojska oferowano wypełnienie dokumentów i złożenie wniosków o powołanie. Nie zabrakło też wojskowej grochówki i koncertu pieśni patriotycznych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ na 11 listopada. Prawdziwy patriota powinien to wiedzieć! Dasz radę osiągnąć 12/15?

Pytanie 1 z 15
Chrzest Polski odbył się w roku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE