Nie wiesz gdzie na studia? PWSZ w Tarnowie otwarło nowy kierunek

2021-07-19 14:00
Położnictwo - nowy kierunek Wydziału Ochrony Zdrowia PWSZ
Autor: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie

Położnictwo to najnowszy kierunek studiów uruchomiony w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Uczelnia otrzymała właśnie pozytywną decyzję Ministerstwa Edukacji i Nauki. Od października będzie tam można rozpocząć studia licencjackie na tym kierunku w trybie stacjonarnym. Kiedy startuje nabór? Czego będzie możńa się nauczyć?

Położnictwo – 23. kierunek studiów w PWSZ w Tarnowie

To będzie trzeci, medyczny kierunek studiów w Wydziale Ochrony Zdrowia tarnowskiej PWSZ. Nabór podstawowy dla kandydatów, którzy chcą studiować na uczelni już się zakończył. W zaistniałej sytuacji przedłużona zostanie jednak rekrutacja uzupełniająca. Ta rozpocznie się 9 sierpnia i potrwa do 17 września. Przyszli studenci położnictwa zgłębią wiedzę na temat ciąży, porodu i połogu.

- W trakcie studiów można zdobyć wiedzę z zakresu m.in.: medycyny prenatalnej, neonatologii, ginekologii, pielęgniarstwa, a także: promocji zdrowia, profilaktyki, profesjonalnej opieki położniczo-ginekologicznej, monitorowania ciąży prawidłowej, samodzielnego przyjęcia porodu siłami natury oraz wykrywania stanów odbiegających od normy u matki i jej dziecka w okresie ciąży, porodu i połogu – zapowiada dr Barbara Kubik, Kierownik Zakładu Pielęgniarstwa, która koordynowała prace zespołu przygotowującego Położnictwo.

To jednak nie wszystko. Na zajęciach przekazywana będzie wiedza z zakresu takich dziedzin jak, m.in.: biochemia, biofizyka, embriologia, anatomia, podstawy opieki położniczej, organizacja pracy położnej, techniki położnicze i prowadzenie porodu, badania fizykalne, prawo medyczne, choroby wewnętrzne, pediatria, pielęgniarstwo pediatryczne, ginekologia, pielęgniarstwo ginekologiczne, pielęgniarstwo neonatologiczne. Praktyki będą się odbywać na oddziałach patologii ciąży, położniczych, ginekologicznych, pediatrycznych, sali porodowej i innych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Raport z anteny 19.07, godz.10