Nie odwołujemy Bożego Narodzenia. Będzie świąteczna iluminacja na ulicach Tarnowa [AUDIO]

2020-11-30 14:15 Tomek Piszczek
Plac Kazimierza w Tarnowie
Autor: Tomasz Piszczek Choinka znów stanie na Placu Kazimierza w Tarnowie

Choinka znów stanie na Placu Kazimierza, a nie na Rynku. Mimo trudnej sytuacji finansowej w Tarnowie pojawią się świąteczne iluminacje. Za ich wynajęcie zapłacą miejskie spółki. ​Będzie skromniej, ale nie odwołujemy świąt - przekonują miejscy urzędnicy. Sprawdź jak będzie wyglądała świąteczna szata tarnowskich ulic.

POSŁUCHAJ: Jak Tarnów zmieni się na święta - opowiada Maria Zawada-Bilik z Urzędu Miasta Tarnowa

- Choinka na pewno stanie na Placu Kazimierze - zapowiada Maria Zawada-Bilik z Urzędu Miasta Tarnowa. Utrzymujemy to miejsce, bo mieszkańcom się to spodobało. To jest taki klimatyczny zakątek. Zapewne zrezygnujemy z takich elementów, na których się siada, których się dotyka. Ze względu na restrykcje dotyczące koronawirusa, nie będzie, tak jak w poprzednich latach, krzesła Świętego Mikołaja. Świąteczne iluminacje na pewno pojawią się na Rynku i ulicy Wałowej. Do tego wszystkie główne ulice, na których w przeszłości pojawiały się bożonarodzeniowe ozdoby.

Dramat Prezydenta Dudy. Górale szykują okrutną zemstę. Felieton wideo Adama Federa, odc. 164.

Urzędnicy nie zdradzają ile w tym roku będzie kosztować świąteczna iluminacja Tarnowa. Zapewniają jednak że pieniądze na ten cel nie pochodzą z budżetu miasta. Za montaż świątecznych dekoracji zapłacą miejskie spółki. Każda na miarę swoich możliwości. Wśród nich między innymi: Miejski Zarząd Budynków, Tarnowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, czy Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Do akcji włączą się też rada osiedla Starówka oraz Zarząd Dróg i Komunikacji. Na pewno będzie skromniej, ale najważniejsze tarnowskie ulice będą ozdobione. W tym tygodniu rozpocznie się montaż ozdób w wyznaczonych miejscach.

Świąteczne dekoracje na ulicach i skwerach Tarnowa mają być gotowa na 6 grudnia. Nie będzie jednak wspólnego ubierania choinki przez najmłodszych ani innych wydarzeń, które oficjalnie zainaugurują bożonarodzeniową iluminację miasta. Ozdoby pojawią się na najważniejszych skwerach i placach w centrum miasta. Światełka zostaną zamontowane też na latarniach wzdłuż głównych ulic w mieście. Mowa tu między innymi o: Krakowskiej, Lwowskiej, Słonecznej, Mickiewicza, Alei Jana Pawła II, a także w Mościcach na Kwiatkowskiego oraz Czerwonych Klonów. Na rynku pojawią się projektory wyświetlające na murach świąteczne akcenty, będą też girlandy nad ulicami i ozdobione latarnie. Iluminacje rozbłysną na mostach nad Wątokiem i Białą. Zaplanowano też konkurs „Tarnów pełen blasku”. Mieszkańcy, firmy i instytucje będą się mogły pochwalić swoimi ozdobami na święta. Dla najładniejszych będą nagrody.