Nie daj się grypie! Będą darmowe szczepienia dla tarnowskich seniorów [AUDIO]

2020-08-10 13:45 Justyna Świderska
Szczepienie
Autor: kfuhlert/Pixabay/cc0 Seniorzy będą mogli skorzystać z darmowych szczepień przeciwko grypie

Miasto ponownie zainwestuje w profilaktykę. Podobnie jak w poprzednich latach z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie będą mogły skorzystać osoby, które ukończyły 60 lat. W pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną podopieczni tarnowskich Domów Pomocy Społecznej. Szczepienia ruszą w drugiej połowie września, będzie je realizować osiem placówek medycznych.

Specjaliści od lat przekonują, że szczepienia są najlepszą formą ochrony. Nie przed samym zachorowaniem, ale przed poważnymi skutkami pogrypowych powikłań. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia w każdym sezonie na grypę choruje od 5 do 10 procent dorosłych oraz 20-30 procent dzieci. Szczepienie pozwala uniknąć między innymi zapalenia płuc, zapalenia oskrzeli, które zwłaszcza u dzieci i seniorów mogą być groźne.

Posłuchaj Elżbiety Poproch z tarnowskiego Sanepidu

Szczyt zachorowań na grypę przypada na miesiące zimowe od stycznia do marca, ale również w lecie lekarze potwierdzają przypadki grypy. Można się szczepić przez cały rok, ale najlepiej przyjąć dawkę na początku sezonu. Miejska akcja profilaktyki ruszy pod koniec września. Będzie ją realizować osiem miejskich placówek medycznych.

Mościckie Centrum Medyczne
Miejska Przychodnia Lekarska nr II
Miejska Przychodnia Lekarska nr III
NZOZ Miejskiej Przychodni Lekarskiej nr 5
Centrum Medyczne KOL-MED
nMedica
CenterMed
Miejska Przychodnia Lekarska nr IV

Osoby, które kwalifikują się do miejskiego programu szczepień, będą musiały się zarejestrować. Do szczepienia zawsze kwalifikuje lekarz, po wcześniejszym badaniu. Nie można bowiem zaszczepić osoby chorej.

Niecodzienny widok. Z tych cegieł zbudowano zamek w Tarnowie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.