Najwięcej chętnych na pielęgniarstwo. Koniec pierwszej tury rekrutacji na PWSZ [AUDIO]

2020-09-14 13:26 Justyna Świderska
PWSZ Tarnów
Autor: M.Cygan/materiały prasowe PWSZ Więcej chętnych do studiowania w PWSZ w Tarnowie

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej zakończyła się pierwsza tura rekrutacji. W porównaniu do poprzedniego roku o kilka procent wzrosła liczba studentów dopuszczonych do postępowania, zakwalifikowanych i zapisanych na studia. Największym zainteresowaniem, podobnie jak w poprzednich latach, cieszyło się pielęgniarstwo. Sporo chętnych ubiegało się o przyjęcie na kierunki artystyczne na Wydziale Sztuki.

Władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie mają powody do zadowolenia. Pierwsza tura rekrutacji na studia potwierdziła, że uczelnia cieszy się sporym zainteresowaniem absolwentów szkół średnich. O przyjęcie ubiegało się łącznie 1634 osób. Na studia zapisanych zostało 1159 chętnych.

O rekrutacji na studia mówi Piotr Kopa, rzecznik PWSZ w Tarnowie

- Wzrost liczby chętnych do studiowania w PWSZ w Tarnowie oczywiście bardzo nas cieszy, bo w związku z pandemią oraz wciąż niekorzystnymi danymi demograficznymi obawialiśmy się tej rekrutacji. Jak widać z powyższych liczb niepotrzebnie. Utrzymywana już od pięciu lat pozycja najchętniej wybieranej PWSZ w Polsce nie wzięła się znikąd i ma szanse zostać podtrzymana – mówi dr Małgorzata Martowicz, Prorektor ds Studenckich i dydaktyki, Przewodnicząca Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej.

Nie było niespodzianki jeśli chodzi o najchętniej wybierane kierunki kształcenia. Od kilku lat prym w tym zakresie wiedzie pielęgniarstwo. W tym roku studiować je będzie 220 osób. Administrację wybrało 200 osób, a 140 zamierza studiować Ekonomię. Na dalszych miejscach znalazły się Filologia angielska i Informatyka. Sporym zainteresowaniem cieszyły się w tym roku również kierunki artystyczne na Wydziale Sztuki, który w PWSZ w Tarnowie istnieje od 8 lat. O przyjęcie na Grafikę i Wzornictwo ubiegało się w tym roku ponad sto osób, a ostateczna liczba zapisanych to 66.

Warto dodać, że tarnowska uczelnia przeprowadzi także rekrutację uzupełniającą. Absolwenci szkół średnich będą mogli starać się o przyjęcie na studia od 21 września do 2 października. Wszelkie informacje znaleźć można na stronie pwsztar.edu.pl.

Zakaz tańca na weselach. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 110