Najszybsza Babcia Świata z kolejnym medalem! Stanęła na podium XX Jubileuszowego Biegu Skawińskiego [GALERIA]

2023-05-17 12:07

Barbara Prymakowska, pochodząca z Tarnowa „Najszybsza Babcia Świata”, która 7 listopada ubiegłego roku obchodziła 79. urodziny, ma za sobą kolejny udany start w zawodach sportowych. W niedzielę, 14 maja 2023 roku, wystartowała w XX Jubileuszowym Biegu Skawińskim, w którym była najstarszą uczestniczką. Tarnowianka stanęła na drugim stopniu podium.

Barbara Prymakowska stanęła na podium XX Jubileuszowego Biegu Skawińskiego

Barbara Prymakowska zajęła drugie miejsce w XX Jubileuszowym Biegu Skawińskim, który odbył się w niedzielę, 14 maja 2023 roku. „Najszybsza Babcia Świata” pokonała 10-kilometrową trasę w nieco ponad godzinę w kategorii 70 lat, będąc najstarszą uczestniczką w tych zawodach, za co została uhonorowana pucharem. Tarnowianka wzięła udział w Biegu Skawińskim już po raz 16. Warto podkreślić, że za każdym razem przywoziła z tych zawodów medale i wyróżnienia.

– Tu biega cała Polska. Dziękuję za serdeczności podczas wyścigu i gratulacje. Komentatorowi Pawłowi Żyle za przedstawienie mnie biegaczom na starcie i mecie swoim charakterystycznym głosem. Dystans 10 km pokonałam w 1:0036 w kategorii 70 zajmując drugą lokatę (w przeliczniku WMA), pierwsze miejsce w K70. Czas 34:48. Mój wynik daje mi sportową radość ponieważ był lepszy od zwyciężczyni w K60 – napisała na swoim Facebooku Barbara Prymakowska.

„Najszybsza Babcia Świata” jest wielokrotną Mistrzynią Świata Masters w Biegach Górskich stylem alpejskim oraz zdobywczynią szczytu Mont Blanc. Na swoim koncie ma również wiele maratonów ulicznych i górskich. Znajduje się też w elitarnym gronie czterech Polek posiadających medale World Maraton Majors rozgrywanych w Tokio, Bostonie, Chicago, Berlinie, Londynie, Nowym Jorku. W 2021 roku otrzymała tytuł „Honorowej Obywatelki Miasta Tarnowa”.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl