Najpierw ukradł rowery. Później wrócił po ładowarki do nich. Złodziej w rękach policji [ZDJĘCIA, AUDIO]

2020-11-18 11:30 Tomek Piszczek

Seria kradzieży w powiecie tarnowskim. Tym razem łupem złodzieja padły dwa rowery elektryczne warte ponad 10 tys. zł. Do przestępstwa doszło na przełomie października i listopada. Co ciekawe złodziej dwa razy wracał na miejsce zbrodni. To po tym, gdy uświadomił sobie że rowery elektryczne bez dedykowanych ładowarek nie stanowią większej wartości. Teraz czeka na proces. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

POSŁUCHAJ: O kradzieży elektrycznych rowerów opowiada asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie

- Wszystko wskazuje na to, że 45-latek planował sprzedać skradzione rowery - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Od realizacji tego planu powstrzymali go jednak mundurowi z komisariatu Policji w Wojniczu. To tam wpłynęło zgłoszenie o kradzieży dwóch rowerów elektrycznych wartości ponad 10 tysięcy złotych. Tuż po Święcie Niepodległości po raz drugi pokrzywdzony zgłasza, tym razem włamanie i kradzież ładowarek do tych rowerowych akumulatorów. Współpraca pokrzywdzonego i policjantów szybko pozwoliła na zidentyfikowanie sprawcy.

Okazał się nim 45-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Policjanci przeszukali jego miejsce zamieszkania. Podczas rewizji zabezpieczono skradzione ładowarki. Wtedy skruszony złodziej dobrowolnie wydał skradzione wcześniej rowery. W ten sposób policjanci w Wojniczu odzyskali mienie warte w sumie 13 tysięcy złotych. Rowery i ładowarki wróciły do prawowitego właściciela.

Natomiast mężczyzna, który próbował w ten sposób zarobić usłyszał zarzut kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa odpowie przed tarnowskim sądem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratura nie zdecydowała się jednak zastosować wobec niego aresztu tymczasowego. Za swoje czyny odpowie z wolnej stopy.

Wieża widokowa w Dąbrówce Szczepanowskiej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.