Podróże

Najpiękniejsze miejsca na jednodniową wycieczkę w pobliżu Tarnowa. Dojedziesz do nich w godzinę! [GALERIA]

2023-11-07 14:45

Tarnów jest jednym z najpiękniejszych miast w Małopolsce. Dzięki swojemu położeniu posiada również niezwykle atrakcyjne okolice, które stanowią nie lada gratkę dla turystów, a także samych tarnowian, chcących wybrać się na wycieczkę poza miasto. Gdzie wybrać się na wycieczkę w okolicach Tarnowa? Przygotowaliśmy dla was galerię z najciekawszymi miejscami w regionie tarnowskim, do których można dotrzeć w godzinę. Sprawdźcie!

Najpiękniejsze miejsca do odwiedzenia w okolicach Tarnowa. Musisz je zobaczyć!

Tarnów to jedno z najbardziej urokliwych miast w województwie małopolskim. Znajduje się w nim mnóstwo zabytków, które corocznie przyciągają rzeszę zarówno polskich, jak i zagranicznych turystów. Szczególną uwagę przyciąga piękna starówka, nazywana przez znawców sztuki „Perłą Renesansu”. Miasto było wielokrotni doceniane przez portale z branży turystycznej. Pod koniec 2021 roku portal CNN Travel opublikował listę 15 najpiękniejszych niedużych miast w Europie. Jedynym polskim miastem, które znalazło się w zestawieniu, jest właśnie Tarnów. Autorka materiału, dziennikarka CNN Julia Buckley, zwróciła uwagę, że dzięki spacerowi po Starym Mieście można się przekonać, że Tarnów zachował częściowo dawny, małomiasteczkowy charakter, a zabytkowa architektura przywodzi na myśl Kraków z okresu, kiedy masowa turystyka nie cieszyła się jeszcze dużą popularnością.

Jednak niezwykle piękne atrakcje turystyczne znajdują się również w okolicach Tarnowa. Mogą one stanowić doskonałą alternatywę dla mieszkańców miasta, którzy chcą wybrać się na wycieczkę, a także przyjeżdżających do Tarnowa turystów. W tej części Małopolski nie brakuje wspaniałych zamków i dworków, zabytkowych kościołów czy oryginalnych muzeów. Najpiękniejsze z nich znajdziecie w naszej galerii!

Zalipie, Dębno, Gromnik. Najpiękniejsze miejsca do odwiedzenia w okolicach Tarnowa [GALERIA]

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Jak dobrze pamiętasz największe przeboje PRL? QUIZ dla znawców tamtego okresu

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment przeboju „Rysunek na szkle” Krzysztofa Krawczyka. „O! Jest gdzieś niebo jak len...”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE