Najlepsze ozdoby świąteczne? Te wykonane przez niepełnosprawnych. Robią wrażenie [ZDJĘCIA]

2021-03-25 8:49

Ozdoba wykonana przez osobę niepełnosprawną jest unikatowa, oryginalna, dopracowana w każdym szczególe i przede wszystkim ...piękna! W Galerii Aniołowo w Tarnowie od kilku dni można nabyć kolorowe dzieła wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowych. Wybieracie się?

Galerię Aniołowo znajdziecie przy ul. Piekarskiej, tuż przy Rynku w Tarnowie. Środki pozyskane ze sprzedaży świątecznych ozdób i rękodzieła, jak co roku wspomogą codzienną rehabilitację osób niepełnosprawnych.

- Mamy przede wszystkim wiele rożnego rodzaju jaj wielkanocnych. Największe ma kilkanaście centymetrów. Są wianki, małe pisanki z formami wiosennymi, koszyki wielkanocne, króliczki i zajączki na patykach. Niektóre mają formę zawieszek. Jest też mnóstwo ręcznie robionych kartek świątecznych - mówi kurator Mariusz Szumlański.

POSŁUCHAJ. Mówi Mariusz Szumlański z Galerii Aniołowo

Każda z ozdób opatrzona jest niewielką informacją, która wskazuje, że praca została wykonana przez osobę niepełnosprawną.

- Ceny nie są wygórowane. Zaczynają się od dwóch złotych. Wszystkie pozyskane w ten sposób pieniądze wrócą do nas i posłużą rehabilitacji osób niepełnosprawnych - dodaje Mariusz Szumlański.

Galeria Aniołowo przy ul. Piekarskiej czynna jest od poniedziałku do piątku 10.00- 14.00. Zaplanowano też charytatywny kiermasz pod chmurką. 29-31 marca między 10 a 16 ozdoby świąteczne będzie można nabyć przed budynkiem. Pieniądze zebrane w ten sposób przeznaczone będą na ratowanie życia małej Blanki, która walczy z glejakiem.