Nadchodzą przymrozki. Drogowcy szykują się do akcji „zima”. Kiedy spadnie śnieg?

2020-11-19 10:58 Łukasz Grygiel
Akcja zima w Tarnowie
Autor: Andreas Lischka z Pixabay Temperatura obniży się już w najbliższy weekend. Możliwe są przymrozki

Wiele wskazuje na to, że w powiecie tarnowskim oraz w samym mieście na dniach rozpocznie się akcja „zima”. Oznacza ona pełną gotowość służb do reagowania na zmieniające się warunki atmosferyczne. W Eska Tarnów sprawdzamy prognozy pogody na najbliższe dni!

Według najnowszych map pogodowych w powiecie tarnowskim śniegu do końca listopada raczej nie uświadczymy. Nie oznacza to jednak, że warunki do jazdy będą idealne.

- Temperatury mają obniżyć się w najbliższy weekend i zastanawiamy się, czy nie uruchomić już akcji „zima”. To uzależnione jest nie tylko od temperatury, ale też od ewentualnych opadów. Kiedy zacznie padać zrobi się ślisko i niebezpiecznie – mówi Krzysztof Kluza z Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

POSŁUCHAJ. Mówi Krzysztof Kluza z Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie

Również przed weekendem może zapaść decyzja o uruchomieniu akcji „zima” na drogach powiatu tarnowskiego. Drogowcy będą obsługiwać ponad 580 kilometrów dróg.

- Powiat podzielony jest na dziewięć rejonów. Siedem z nich obsługują prywatne firmy. Rozliczamy się z nimi na podstawie comiesięcznych faktur. Płacimy za faktycznie przejechane kilometry. Środki na ten cel uzależnione są więc od pogody - mówi Stanisław Pyzdek z Powiatowego Zarządu Dróg w Tarnowie.

POSŁUCHAJ. Mówi Stanisław Pyzdek z Powiatowego Zarządu Dróg w Tarnowie

W weekend (21.11-22.11) w ciągu dnia, w powiecie tarnowskim, słupki wskażą zaledwie 3 stopnie.

Zabezpieczenie krzewów róż przed zimą

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.