autobus elektryczny

i

Autor: MAN

Na tarnowskie ulice wyjedzie elektryczny autobus. Miasto rozpoczyna testy

2023-02-02 11:51

Pasażerowie tarnowskiej komunikacji miejskiej będą mogli korzystać z elektrycznego autobusu. Tarnowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne rozpoczyna testy nad tego typu pojazdem. Model Lion's City E marki MAN wyjedzie na ulice pomiędzy 4 a 17 lutego 2023 roku. Po dwutygodniowych testach miasto zdecyduje, czy zostanie on włączony do stałego kursowania.

Tarnów rozpoczyna testy elektrycznego autobusu

Elektryczny autobus marki MAN, model Lion's City E, pojawi się na tarnowskich ulicach w dniach od 4 do 17 lutego 2023 roku. Faza testowa ma na celu sprawdzenie, czy pojazd będzie włączony do stałego kursowania w ramach miejskiego transportu publicznego. Autobus trafi do Tarnowa w piątek, 3 lutego, a przed wyjazdem na miasto zostanie w nim zamontowany system biletowy, a także inne akcesoria funkcjonujące na co dzień w miejscowym taborze.

Elektryczny MAN jest nowoczesnym autobusem wyposażonym w najnowsze udogodnienia. W jego wnętrzu może podróżować maksymalnie 79 pasażerów. Ponadto posiada baterię o pojemności 480 KWh, która gwarantuje zasięg 280 km, a także jego rozszerzanie o odzyskiwanie energii podczas każdego hamowania. Znajdzie się w nim również dostarczona przez producenta mobilna ładowarka 30 KWh. Pojazd będzie testowany na liniach: 0,1,2,3,9,14,30,33.

MPK zapowiada, że na przełomie marca i kwietnia do Tarnowa trafi kolejny autobus elektryczny, który również poddany zostanie testom. Spółka planuje zakup elektrycznego taboru, o ile pojawią się odpowiednie źródła finansowania, głównie pochodzące ze środków unijnych. Koszt takiego pojazdu wynosi obecnie od 2,5 do 2,8 miliona złotych, w zależności od poziomu wyposażenia.

QUIZ. Jakiego słowa to synonim? Nowy test dla mistrzów. Jest jeszcze trudniej

Pytanie 1 z 10
Oberżyna to...
Rafał Trzaskowski: Ruszyła budowa metra na Bemowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE