Urząd Miasta Tarnowa

i

Autor: Wojciech Gardoń

Na co wydać 4 MILIONY złotych? OSTATNI moment na głosowanie do Budżetu Obywatelskiego.

2022-07-06 11:32

Mieszkańcy Tarnowa mogą decydować, na co przeznaczyć ponad 4 miliony złotych w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023. Na liście znalazło się 16 projektów zgłoszonych przez tarnowian. Do zakończenia głosowania pozostało kilka dni, natomiast wyniki zostaną ogłoszone w najbliższy poniedziałek.

Ostatni moment na oddanie głosu

Ponad 4 160 000 złotych to kwota przeznaczona na projekty zgłoszone do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. W tym roku zgłoszono do niego 23 propozycje. Po ocenie formalnej oraz merytorycznej do głosowania dopuszczono 16 projektów. Mieszkańcy Tarnowa decydują teraz, które z nich najbardziej im odpowiadają. Warto się jednak pospieszyć, bo głosowanie trwa do niedzieli 10 lipca.

Po weekendzie tarnowianie dowiedzą się, które pomysły zostaną zrealizowane z miejskiej kasy. W poniedziałek 11 lipca nastąpi bowiem ogłoszenie wyników głosowania.

– Komisja wybrała dwanaście możliwych i realnych do zrealizowania projektów. Po odwołaniu do tej grupy dołączyły jeszcze cztery, więc w sumie tarnowianie mogą głosować na szesnaście projektów. Prawo do głosowania mają osoby, które posiadają czynne prawo wyborcze w wyborach do Rady Miejskiej lub ukończyły 16 lat i posiadają Tarnowską Kartę Miejską w wersji Premium. Każdy uprawniony do głosowania może oddać głos na nie więcej niż dwa projekty – przypomina Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa.

Lista projektów

W tej edycji Budżetu Obywatelskiego do głosowania dopuszczono takie pomysły jak: zakup książek, e-booków i audiobooków dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w ramach projektu „Czytaj w Tarnowie!”, budowa rolkostrady „Nad Strusinianką”, czy kolejny Festiwal Kuchni i Kultur Świata. Zaproponowano również II etap budowy ulicy Harasymowicza i budowę ogólnodostępnego boiska treningowego na terenie KS „Iskra”. Pozostałe projekty to:

 • Centrum Systemowego Rozwoju KANA
 • Budowa ulicy Czereśniowej – etap III
 • Międzyosiedlowe Centrum Aktywności Senioralnej
 • Remont i modernizacja placu zabaw i placu rekreacyjnego przy Szkole Podstawowej nr 9
 • Bike Park Marcinka – etap II
 • Zielone dachy przystanków
 • Modernizacja boiska wielofunkcyjnego na Westerplatte – etap II
 • Uśmiech z Burtniczej – renowacja osiedlowego placu zabaw
 • Plac zabaw MARCINKA
 • Klub Zdrowej Mamy i Dziecka 2023
 • Pomóż zwierzętom – ofiarom wypadków drogowych poprzez przyspieszenie i polepszenie pracy ratowników

Mieszkańcy Tarnowa mogą głosować stacjonarnie lub za pomocą strony internetowej. W pierwszym przypadku należy wydrukować kartę i dostarczyć ją do Urzędu Miasta Tarnowa przy ulicy Nowej 4. Jeżeli ktoś chce oddać głos online, musi zalogować się na stronie bo.tarnow.pl.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]!

Gdzie są pochowani znani Polacy?

Pytanie 1 z 15
Na którym cmentarzu pochowano Andrzeja Wajdę?
Tomasz Drybała przygotowuje się do biegu dookoła świata
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE