MPEC wyłączył kotły gazowe. Wiemy, o ile podrożeje ciepło

2022-01-07 10:00
MPEC
Autor: Łukasz Grygiel

Z powodu drastycznych podwyżek za gaz miejska spółka zrezygnowała na razie z ogrzewania wody i kaloryferów gazem.

Jak zapewnia Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa, spółka podniesie w tym roku ceny tylko z powodu wzrostu opłat związanych z emisją dwutlenku węgla. W 2021 roku Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej podniosło ceny mieszkańcom Tarnowa o 10 procent. Już niedługo czynsze znów wzrosną. Za ciepło mieszkańcy zapłacą o 20 procent więcej.

Quiz. Tajemniczy świat kosmosu. Większość pada na szóstym pytaniu!

Pytanie 1 z 10
Którą planetą w kolejności od Słońca jest Mars?

- W tym roku spodziewany jest wzrost cen za ciepło o 20 procent. Może mieć to miejsce w lutym bądź w marcu. Jednak, podkreślam, że nastąpi to z powodu wzrostu cen świadectw emisji gazów cieplarnianych. W tej chwili produkowane jest ciepło wyłącznie z węgla, zapasy mamy przynajmniej do późnej jesieni przyszłego roku, a więc jesteśmy tu zabezpieczeni, chociaż końcem 2021 roku mocno zaburzyły się dostawy węgla i nie otrzymaliśmy dwóch. Jest problem w kopalniach – mówi Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

"Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Dramatyczny wypadek na moście Gdańskim w Warszawie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE