flaga

i

Autor: Justyna Świderska Majowe uroczystości w Gminie Tarnów on-line

Można być patriotą za kierownicą. Rusza akcja „Flaga na samochód”

2022-04-28 8:48

To już 24. edycja tarnowskiej akcji. Z okazji zbliżających się świąt państwowych mieszkańcy zawieszają na swoich czterokołowcach biało-czerwone flagi. Jak co roku mogą je otrzymać od miasta całkowicie za darmo.

Żeby celebrować zbliżające się święta państwowe wystarczy… jeździć samochodem. W tym roku dla mieszkańców Tarnowa przygotowano kilkaset flag, które można zawiesić na swoim krążowniku szos. Do ich odebrania zachęcani są wszyscy, zwłaszcza ci, którzy nie robili tego do tej pory. Wiele osób zachowuje bowiem flagi z poprzednich edycji. Tym samym z roku na rok na tarnowskich ulicach pojawia się coraz więcej bieli i czerwieni.

Małą flagę mogą otrzymać nie tylko mieszkańcy Tarnowa. Zdarzają się również zainteresowani spoza miasta, czy nawet powiatu. Wydarzenie zdążyło już bowiem zrobić małą furorę i upowszechnić się w wielu miejscach w Polsce. Samochody przyozdobione flagą możemy zobaczyć na ulicach jeszcze przed majówką.

– W samochodzie spędzamy wręcz drugie życie. Jedziemy nim do pracy, odwiedzamy znajomych i rodzinę. Z tego powodu to świetne miejsce do celebrowania naszego polskiego święta. Na dodatek można to robić w bardzo łatwy sposób. Mamy Dzień Flagi, a flaga na całym świecie traktowana jest jak świętość. Stąd wziął się ten pomysł, który na dobre przyjął się w Tarnowie. Zresztą nie tylko tutaj, ale także w innych miastach. To tylko pokazuje, że wiele osób właśnie tak chce promować patriotyzm. Z roku na rok coraz więcej flag pojawia się na samochodach – mówi Maria Zawada-Bilik, Zastępca Dyrektora Wydziału Komunikacji Społecznej.

Akcja „Flaga na samochód” jest organizowana dwa razy w roku – na przełomie października i listopada z okazji odzyskania Święta Niepodległości oraz właśnie w maju. Flagi można otrzymać w Tarnowskim Centrum Informacji od 29 kwietnia do 2 maja w godz. 9 – 17. Będą dostępne dla mieszkańców również w budynku urzędu miasta na ulicy Nowej 4 od godz. 8 do 15.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Polska zamkami stoi. Wiecie, gdzie znaleźć te najpiękniejsze?

Pytanie 1 z 10
Zamek widoczny na zdjęciu to jedna z głównych atrakcji:
Zamki w Polsce
Główny ekonomista ministerstwa finansów o sytuacji inflacyjnej w Polsce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE