Mówi, czy możesz wejść. Bramki do pomiaru temperatury w Szpitalu im. św. Łukasza [ZDJĘCIA]

2020-12-08 15:49

Zamiast ochroniarzy, elektroniczne, w pełni zautomatyzowane urządzenie. Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie usprawnił procedurę mierzenia temperatury osobom wchodzącym do placówki. Teraz ciepłotę ciała mierzą specjalne bramki. Wystarczy na chwilę stanąć na platformie.

Z powodu pandemii koronawirusa szpital musiał wprowadzić liczne ograniczenia. Wstrzymano bądź mocno ograniczono odwiedziny na oddziałach, obostrzenia objęły również szpitalne poradnie. Wciąż jednak wiele osób z zewnątrz przewija się przez placówkę, stąd konieczność kontrolowania stanu ich zdrowia poprzez mierzenie temperatury, jako jednego z objawów zakażenia koronawirusem.

- Dotychczas mierzeniem temperatury osób wchodzących do szpitala zajmowali się pracownicy. Zakup automatycznych urządzeń ma usprawnić cały proces. Wciąż jednak potrzebna jest obecność ochroniarza, który sprawdza, czy wchodzący korzystają z bramek. W razie potrzeby podpowiada jak prawidłowo korzystać z urządzenia – mówi Anna Czech, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie.

Skandynawska dekoracja świąteczna na Boże Narodzenie. Kompozycja ze świecami. DIY

Urządzenie przypomina bramkę sklepową. Na wysokości głowy ma wbudowany termometr, który zdalnie określa ciepłotę ciała. Wystarczy na chwilę stanąć nieruchomo na platformie. O wyniku pomiaru informuje komunikat głosowy emitowany z głośników. Jeżeli temperatura jest prawidłowa automat zachęca do skorzystania z dezynfekcji rąk. Dozownik odpowiedniego płynu również jest wbudowany w ścianę urządzenia. Dopiero po tym zapala się zielone światło a bramka zostaje odblokowana umożliwiając wejście na teren szpitala.

W Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie pojawiły się na razie trzy takie bramki do automatycznego pomiaru temperatury. Stanęły przy głównym wejściu, na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym i przy wejściu na oddział radioterapii. Zakup urządzeń sfinansowano ze środków Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej, przekazanych przez Urząd Marszałkowski.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE