MORD Tarnów wznawia egzaminy na kategorię „B”. Wiemy, kiedy pierwsze testy [AUDIO]

2020-05-07 9:34
MORD Tarnów
Autor: MORD Tarnów MORD Tarnów wznawia egzaminy na kategorię B

Ta informacja z pewnością ucieszy przyszłych kierowców. Po przerwie, wywołanej wybuchem epidemii koronawirusa, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie wznawia przeprowadzanie egzaminów praktycznych na najpopularniejszą kategorię „B” prawa jazdy. Pierwsi kandydaci do egzaminów podejdą już 18 maja.

Od poniedziałku, 18 maja, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie będzie prowadził egzaminy praktyczne na kategorię B prawa jazdy. Natomiast już od 11 maja będą się odbywały egzaminy teoretyczne, a także praktyczne – na pozostałe kategorie. Wszystko z zachowaniem ostrożności.

MORD wznawia egzaminy na kategorię "B" - o szczegółach mówi szef Ośrodka w Tarnowie - Paweł Gurgul

Zapisy chętnych już są przyjmowane. Chęć przystąpienia do egzaminu można wyłącznie przez Internet, za pośrednictwem platformy InfoCar. Natomiast opłatę należy zrealizować przelewem. W pierwszej kolejności do egzaminów będą mogli podejść ci kandydaci, którym z powodu wybuchu epidemii, przepadły terminy w marcu.

- Rozpoczęły się już także zapisy na szkolenia i kursy. W pierwszej kolejności – dla osób, które chcą zredukować punkty karne, a następnie dla kierowców zatrzymanych za jazdę pod wpływem alkoholu – informuje szef Ośrodka – Paweł Gurgul.

Powrót do egzaminowania wiąże się jednak z wprowadzeniem bardziej restrykcyjnych zasad. Osoby zgłaszające się na egzamin lub szkolenie będą wpuszczane do budynku MORD nie wcześniej, niż 15 minut przed rozpoczęciem testów. Będą musiały się poddać bezdotykowemu pomiarowi temperatury oraz zdezynfekować dłonie. Systematycznie po każdym egzaminie odkażane będą również pojazdy. Z tego powodu nieznacznie spadnie liczba sprawdzianów przeprowadzanych w ciągu dnia. Dyrektor Gurgul szacuje, że zamiast dotychczasowych 9, będzie to około 7 egzaminów dziennie.

Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie – pod dwoma numerami – ośrodka szkolenia: 14 626 95 12 oraz sekretariatu: 14 626 99 11.