Beata Janowska-Ptasznik

i

Autor: Justyna Świderska Beata Janowska-Ptasznik

Wydarzenia

Mikołajkowa zbiórka prezentów dla dzieci z placówki Słoneczny Dom

2023-11-24 15:14

Pomaganie ma we krwi. Beata Janowska – Ptasznik ze Stowarzyszenia Czarownice w Tarnowie zachęca do udziału w kolejnej akcji charytatywnej. Tym razem zbiera prezenty dla podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Słoneczny Dom”.

To znana społeczniczka i organizatorka blisko 50-ciu akcji charytatywnych. Beata Janowska-Ptasznik pomaga najmłodszym i najstarszym mieszkańcom Tarnowa i okolic. W czasie pandemii organizowała wsparcie dla medyków, a po wybuchu wojny w Ukrainie angażowała się w pomoc dla uchodźców. Nie ma miesiąca, by nie szykowała kolejnej zbiórki. Tak jest i teraz, kiedy chce zorganizować mikołajkową niespodziankę dla potrzebujących pomocy dzieci w Tarnowie.

- Tym razem prosimy przede wszystkim o kosmetyki dla mieszkających w placówce wychowanków. To mogą być żele pod prysznic, szampony, dezodoranty, artykuły higieniczne dla dziewczynek, także pasta do zębów, płyny o ust, ale również proszek do prania, czy kapsułki. Oczywiście, ponieważ każdy jest łasy na słodycze, to mogą być również smakołyki, które sprawią radość dorzucone do paczek. Przyjmiemy też ubrania albo buty, ale prosimy, aby były nowe lub dobrej jakości – mówi Beata Janowska-Ptasznik, organizatorka akcji mikołajkowej.

POSŁUCHAJ rozmowy z Beatą Janowską-Ptasznik

Jak dodaje inicjatorka akcji, mimo trudnej sytuacji finansowej i wszechobecnej drożyzny, wielu mieszkańców regionu chętnie dzieli się tym, co ma i włącza się w każdą zbiórkę. Beata Janowska-Ptasznik skromnie przyznaje, że jej nazwisko stało się niejako synonimem pomagania i obecnie pozwala otworzyć wiele drzwi, co znacznie ułatwia zdobywanie wsparcia dla potrzebujących.

Pomysły na kalendarz adwentowy dla dziecka – Królowe Matki odc. 3

Z wyliczeń wynika, że dotychczas tarnowska społeczniczka zorganizowała blisko 50 różnych akcji pomocowych, nie powiedziała jednak ostatniego słowa. Jak sama przyznaje, pomaganie ma we krwi, a działanie na rzecz potrzebujących jest sensem jej życia. Ogromne wsparcie znajduje w mężu i synu, którzy motywują ją do dalszej pracy. A przecież musi godzić działalność społeczną z obowiązkami domowymi, pracą zawodową i pracą w szkolnym kole wolontariatu.

Aktualna akcja pomocy dla podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Słoneczny Dom” w Tarnowie potrwa do 6 grudnia. Potrzebne rzeczy można przynosić do salonu fryzjerskiego przy ulicy Krasińskiego 46 w Tarnowie, albo do Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego przy ulicy Pszennej. W zbiórkę już angażują się mieszkańcy, uczniowie szkół i przedstawiciele zakładów pracy w Tarnowie. Warto dodać, że Słoneczny Dom działa w Tarnowie od 2012 roku. Przygotowuje starsze dzieci do samodzielnego życia. Paczki trafią do nich 6 grudnia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Trudne słowa na literkę „z”. Tylko najlepsi erudyci znają ich znaczenie!

Pytanie 1 z 10
„Zanokcica” to:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE