Mieszkańcy wypowiedzą się na temat wschodniej obwodnicy Tarnowa. Ruszają konsultacje

2020-05-06 15:30

W czwartek 7 maja startują konsultacje społeczne dotyczące wykonania dokumentacji projektowej do etapu koncepcji programowej dla tej ważnej dla miasta inwestycji. Mieszkańcy będą mogli wyrazić swoje zdanie do niedzieli 24 maja. Ze względu na epidemię koronawirusa opinie zebrane zostaną drogą elektroniczną. W lutym temat wywołał burzliwą dyskusję i protesty części mieszkańców.

Teraz można się zapoznać ze szczegółami rozwiązań zaproponowanych przez projektantów i wyrazić swoją opinię. Dokumentacja oraz ankieta zamieszczone są na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz na stronie Urzędu Miasta Tarnowa. W środy 13 i 20 maja w godzinach 8:00 - 18:00 pod numerem telefonu 530 128 970 możliwy będzie również kontakt z wykonawcą dokumentacji.

Nowa droga ma przebiegać zgodnie z czerwonym wariantem na mapie

i

Autor: GDDKiA w Krakowie Nowa droga ma przebiegać zgodnie z czerwonym wariantem na mapie

Wypełnione ankiety wyrażające opinie, wnioski i uwagi wobec przyjętych rozwiązań projektowych należy kierować drogą elektroniczną – do 24 maja - do wykonawcy dokumentacji projektowej, firmy AYESA S.A., na adresy: dkozlik@ayesa.com lub biuro@kdmprojekt.pl.

Nowa trasa miałaby się rozpoczynać przy węźle „Tarnów – Północ” na istniejącym rondzie przy ul. Wilczej i biec w kierunku wschodnim. Na połączeniu z ul. Wilczą zmieni kierunek na południowy, omijając istniejące wysypisko śmieci od strony wschodniej. Dalej ominie też Lasek Lipie. Następnie poprowadzona zostanie estakadą nad drogą powiatową nr K 1371, linią kolejową nr 91 i ul. Heleny Marusarz. Minie też ogródki działkowe i projektowane centrum handlowe przy ul. Lwowskiej. Koniec projektowanej drogi włączono od strony zachodniej do istniejącego węzła drogowego „Lwowska”. Całkowita długość projektowanej drogi krajowej nr 73, wynosi 6,3 km.

Zaśpiewali w trudnym czasie pandemii
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE