Policjanci zatrzymali pijanego rowerzystę

i

Autor: Pixabay

Miał ponad 3 PROMILE alkoholu. Wsiadł na rower pomimo sądowego ZAKAZU

2022-08-11 11:39

Ponad 3 promile alkoholu miał mieszkaniec powiatu dąbrowskiego poruszający się na rowerze pomimo sądowego zakazu. 42-latek został zatrzymany przez przypadkową kobietę, która uniemożliwiła mu dalszą jazdę i wezwała policjantów. Mężczyźnie grozi pozbawienie wolności.

Do niecodziennej sytuacji doszło w poniedziałkowy wieczór (8.08) w miejscowości Lubasz (gm. Szczucin). 42-latek będąc pod wpływem alkoholu stwarzał zagrożenie na drodze, poruszając się na rowerze całą szerokością jezdni. Na szczęście dla innych uczestników ruchu mężczyzna zakończył swoją trasę w przydrożnym rowie.

Dalszą jazdę uniemożliwiła mu przypadkowa kobieta, która dokonała obywatelskiego zatrzymania. Ona też wezwała na miejsce funkcjonariuszy. Przeprowadzone przez mundurowych badanie trzeźwości wykazało, że mieszkaniec powiatu dąbrowskiego jechał na rowerze mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie nie przeszkadzał również fakt, że do 2023 roku ma sądowy zakaz poruszania się na jednośladach.

42-latek poniesie teraz odpowiedzialność karną. Jednak mężczyzna musi się liczyć nie tylko z wysoką grzywną, która w takich przypadkach wynosi minimum 2500 złotych. Za jazdę pod wpływem alkoholu i narażanie innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo grozi mu również pozbawienie wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]!

QUIZ. Auta w kultowych filmach. Komplet punktów dla prawdziwych wyjadaczy kina

Pytanie 1 z 10
Czym jeździł Porucznik Borewicz w „07 zgłoś się”?
Pojechali na wakacje i uratowali pieski Tosia i Leosia żyją dzięki małżonkom,którzy zabłądzili na rowerach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE