Materiał na ostatnią płytę nagrali w… lesie. Zespół Micromusic zagra w Tarnowie. [AUDIO]

2020-02-06 13:21
Tarnowskie Centrum Kultury
Autor: Justyna Świderska Tarnowskie Centrum Kultury

To będzie już trzecia wizyta grupy Micromusic w mieście nad Białą. Tym razem artyści przyjadą w trzyosobowym składzie. W wersji akustycznej zaprezentują utwory ze swoich płyt, m.in. „Tak mi się nie chce" i "Z dolnej półki". Wystąpią w piątek 7 lutego 2020 roku o godzinie 20:00 w sali tarnowskiego Kina Marzenie.

To będzie gratka dla miłośników muzyki alternatywnej. W Tarnowie koncert da zespół Mikromusic. Artyści grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą. Byli dwukrotnie nominowani do najważniejszej polskiej nagrody muzycznej - „Fryderyków" w kategorii Alternatywna Płyta Roku. Plasują się w gronie najbardziej popularnych zespołów w Polsce.

Micromusic właściwie wymyka się wszelkim klasyfikacjom gatunkowym. Grają muzykę określaną jako avant pop lub art pop. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Do Tarnowa tym razem przyjadą w trzyosobowym składzie: Natalia Grosiak – wokal, Dawid Korbaczyński – gitara i Robert Szydło – gitara basowa.

- Warto wspomnieć, że grupa z Wrocławia wcześniej z powodzeniem uwodziła już tarnowską publiczność swoją muzyką – mówi Artur Janus z Tarnowskiego Centrum Kultury. - Występowali m.in. w ramach jubileuszowej. 30. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Ich wokalistka – Natalia Grosiak, uczestniczyła również w wielu innych, około festiwalowych projektach muzycznych – dodaje.

Tym razem tarnowskiej publiczności zaprezentują akustyczne wersje swoich najpopularniejszych utworów z siedmiu albumów studyjnych, w nieco okrojonych aranżacjach na trzyosobowy skład. Koncert Micromusic odbędzie się w Kinie Marzenie przy ulic Staszica w Tarnowie w piątek – 7 lutego - o godzinie 20:00.

Micromusic - koncert w Tarnowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE