Masowy punkt szczepień. Już można się zapisywać! Znamy datę uruchomienia!

2021-04-23 12:32 Łukasz Grygiel
Masowy Punkt szczepień - Tarnów
Autor: Łukasz Grygiel W tej hali dostępnych będzie sześć stanowisk do szczepień

Na tę decyzję czekało wielu. Padł konkretny termin uruchomienia w Tarnowie jednego z dwóch masowych punktów szczepień. Poznajcie szczegóły, od kiedy będzie można szczepić się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Gumniskiej.

Miejski Punkt Szczepień Powszechnych przy ul. Gumniskiej rozpocznie swoją działalność w najbliższą środę 28 kwietnia. Rejestracja trwa od kilku dni. Można to zrobić za pomocą ogólnopolskiej, całodobowej infolinii 989. Z kolei od poniedziałku (26.04) działać będą codziennie od godziny 7 do 19 miejskie infolinie. Zapamiętajcie te numery: 14 688 25 76 i 14 688 25 77.

- Będziemy szczepić na sześciu oddzielnych stanowiskach. Dziennie to nawet 700 osób. W punkcie pracuje fachowa i sprawdzona kadra. Sczepieniami zajmą się dwie miejskie spółki: Mościckie Centrum Medyczne i Zespół Przychodni Specjalistycznych. Punkt jest w pełni wyposażony, skomputeryzowany, zaopatrzony w odpowiedni sprzęt medyczny i lodówki do przechowywania szczepionek – mówi Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

O PUNKCIE SZCZEPIEŃ MÓWI ROMAN CIEPIELA - PREZYDENT TARNOWA

Data rozpoczęcia działalności przez miejski punkt szczepień związana jest z harmonogramem dostaw szczepionek. Według otrzymanego przez miasto planu pierwsze szczepionki w liczbie 810 dotrą do punktu we wtorek 27 kwietnia. Osoby, które zostaną nimi zaszczepione 28 i 29 kwietnia drugą dawkę będą przyjmowały 2 i 4 czerwca.

- Chrońmy się przed tą chorobą. Każdy, kto może przyjąć szczepionkę powinien to zrobić. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych tygodni będziemy w stanie zaszczepić większość tarnowian. Wierzę też, że epidemia, która rujnuje nasze relacje międzyludzkie i zdrowie będzie w fazie schyłkowej, ale to zależy tylko od nas – dodaje Roman Ciepiela.

Wystartują dwie specjalne linie autobusowe o numerach 121 i 122. Autobusy na tych liniach będą kursować co 45 minut. Linia nr 121 rozpoczynać będzie trasę na pętli na osiedlu Jasna II, prowadzić będzie ulicami: Wojska Polskiego, Starodąbrowską, Słoneczną, Lwowską i Mostową. Linia nr 122 rozpocznie kurs spod Parku Wodnego i przejedzie przez ulice: Piłsudskiego, Romanowicza, Klikowską, Solidarności, Mickiewicza, Starodąbrowską oraz Mostową. Powrót spod hali przy ul. Gumniskiej odbywać się będzie tymi samymi trasami.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl