Pisankowy Desant w Tarnowie

i

Autor: Wojciech Gardoń

Maluchy przeprowadziły Pisankowy Desant na miasto

2022-04-07 15:32

Po raz szósty ulice Tarnowa ozdobiło 5 tysięcy wielkanocnych jajek. Własnoręcznie malowali je najmłodsi uczniowie szkół podstawowych, a także przedszkolaki. Niektóre pisanki to prawdziwe dzieła sztuki.

Nadeszła wiosna, ale zamiast pąków na drzewach pojawiły się pisanki. Większość z nich została przygotowana przez dzieci z lokalnych szkół i przedszkoli. Jest co podziwiać, ponieważ w akcji wzięło udział ponad 50 placówek. To już szósty raz kiedy tarnowskie ulice są w taki sposób przyozdabiane przed Świętami Wielkanocnymi. Niektóre dzieci malowały pisanki z rodzicami. Inne natomiast przygotowały wszystko wedle własnego gustu. Ważne jest to, że akcja z roku na rok cieszy cię coraz większym zainteresowaniem.

– Uważam że jest to nowa lokalna tradycja. Podobnie jak urodziny Tarnowa czy choinka na rynku strojona przez dzieci. Przedszkolaki wspaniale bawią się przy ozdabianiu ulic. Chcemy żeby to był nasz prezent dla tarnowian. Miasto przyznało nam, tak jak innym grupom, osobne drzewko. Możemy je udekorować tym, co samodzielnie przygotowali nasi podopieczni – mówi Elżbieta Kosztyła, nauczycielka z przedszkola nr 32.

Swoje pisanki przygotowali też tarnowscy seniorzy i Biuro Wystaw Artystycznych. Jednak wieszanie ozdób na dużych wysokościach nie jest łatwym zadaniem. Z tego powodu uczniowie klasy policyjnej udzielali niezbędnej pomocy, użyczając sprzętu i własnej sprawności do dekorowania drzew.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Rozpoznasz to miejsce wyłącznie po fragmencie na zdjęciu? Tylko prawdziwi podróżnicy to odgadną

Pytanie 1 z 12
Chronił przed najazdami ludów z Wielkiego Stepu, ale miał także duże znaczenie dla ochrony Jedwabnego szlaku
QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Rozpoznasz to miejsce wyłącznie po fragmencie na zdjęciu? Tylko prawdziwi podróżnicy to odgadną.
Cleo ocenia szanse Ochmana na Eurowizji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE