Akademia Tarnowska

i

Autor: Wojciech Gardoń

Wydarzenia

Małopolska Noc Naukowców 2023. Jakie atrakcje przygotowała w tym roku Akademia Tarnowska?

2023-09-30 16:56

Już 29 września 2023 roku odbędzie się 17. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców. W tym roku o wybuchach i eksperymentach będzie głośno aż w 10 miastach w województwie. Jednym z nich będzie Tarnów, gdzie do najwięcej atrakcji zaplanowała Akademia Tarnowska. Będzie można z nich skorzystać w budynkach i na terenie kampusu uczelni. Sprawdźcie, co w tym roku będzie na was czekać podczas Małopolskiej Nocy Naukowców!

Małopolska Noc Naukowców 2023. Jakie wydarzenia odbędą się w tym roku w Tarnowie?

Zgodnie z tradycją w ostatni piątek września odbędzie się Małopolska Noc Naukowców. Na mapie 17. edycji wydarzenia znalazły się takie miasta, jak: Kraków, Nowy Sącz, Oświęcim, Skawina, Niepołomice, Chrzanów, Wadowice, Sułkowice-Bolęcin, Krzeszowice oraz Tarnów. W Małopolskiej Nocy Naukowców weźmie udział 60 instytucji partnerskich, a aktywności odbędą się w ponad 100 lokalizacjach w województwie.

Najwięcej wydarzeń w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców 2023 w Tarnowie zostało zlokalizowanych w Akademii Tarnowskiej. 29 września w budynkach i na terenie kampusu uczelni będzie można zapoznać się nie tylko z propozycjami katedr, ale Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, Wojsk Obrony Terytorialnej, Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie oraz Zakładów Mechanicznych „Tarnów” S.A.

Małopolska Noc Naukowców jest w większości wydarzeniem ogólnodostępnym. Jednakże niektóre z aktywności wymagają wcześniejszej rejestracji. Będzie ona prowadzona od czwartku, 21 września 2023 roku, od godziny 9:00. Informacje o zapisach są dostępne na stronie internetowej Akademii Tarnowskiej. Znajduje się tam również szczegółowy program tegorocznej edycji.

Na stronie Akademii Tarnowskiej można zapoznać się też z programem Małopolskiej Nocy Naukowców w instytucjach partnerskich: I Liceum Ogólnokształcącym, II Liceum Ogólnokształcącym, III Liceum Ogólnokształcącym, Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych oraz Zespole Szkół Technicznych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Zalipie, Dębno, Gromnik. Najpiękniejsze miejsca do odwiedzenia w okolicach Tarnowa [GALERIA]

Quiz. Jego twórczość wywołała niejeden skandal. Jak dobrze znacie Macieja Maleńczuka?

Pytanie 1 z 10
W 1981 roku Maciej Maleńczuk został skazany na dwa lata więzienia. Co było powodem?
Opuszczona Osada Czorsztyn w Małopolsce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE