dziecko

i

Autor: Pixabay

Interwencja w Brzesku

Maleńka dziewczynka błąkała się po ruchliwej ulicy. Na nogach nie miała bucików

2023-03-24 12:58

We wtorek, 21 marca 2023 roku, w godzinach porannych, kierowcy przejeżdżający przez jedno z ruchliwych skrzyżowań w Brzesku zauważyli błąkającą się chodnikiem 1,5-roczną dziewczynkę. Nie miała bucików i poruszała się w samych skarpetkach. Zaniepokojeni zmotoryzowani, nie widząc w pobliżu opiekunów, zatrzymali się i zaopiekowali się dzieckiem. Następnie szukając jej rodziców odkryli, że w drzwiach pobliskiego domu stoi jej 3-letni brat. Okazało się, że rodzeństwo zostało pozostawione bez opieki.

Brzesko. Rodzice pozostawili bez opieki dwójkę maleńkich dzieci

We wtorek, 21 marca 2023 roku, około godziny 8:30, mieszkańcy Brzeska zauważyli w pobliżu jednego z ruchliwych skrzyżowań w mieście błąkającą się samotnie 1,5-roczną dziewczynkę. Dziecko nie miało na nogach bucików, była jedynie w skarpetkach. Kierujący, nie widząc nigdzie osób dorosłych, zatrzymali się i zaopiekowali maleńką dziewczynką. Podczas poszukiwania jej opiekunów natknęli się na kolejne pozostawione bez opieki dziecko, którym okazał się stojący w drzwiach pobliskiego domu jej 3-letni brat. Wewnątrz nie znajdowały się żadne osoby dorosłe.

Na miejscu pojawili się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku oraz dzielnicowi. W międzyczasie do domu wrócił ojciec dzieci. Mundurowym tłumaczył się, że wyszedł tylko na chwilę. Po chwili, w trakcie trwającej interwencji, do powróciła również matka, jak się okazało nie była niczego świadoma. Rodzice nie byli pod wpływem alkoholu.

Policjanci przypominają, że za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia małoletnich, nad którymi ciąży obowiązek opieki, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat. Sprawą rodziców z Brzeska zajmie się Sąd Rodziny.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Sobotnia ortografia. "Ż" czy "rz"? Tylko dwie odpowiedzi, ale nie licz na komplet

Pytanie 1 z 15
No to zaczynamy. Wskaż poprawną pisownię:
Białystok. Policjanci dostali dramatyczne zgłoszenie. Liczyła się każda minuta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE