Tarnowski Teatr organizuje zajęcia Ludwiś w eduAKCJI

i

Autor: Wojciech Gardoń

Ludwiś w eduAKCJI. Tarnowski teatr organizuje warsztaty dla szkół podstawowych

2022-10-07 15:21

Ludwiś w eduAKCJI to nowa inicjatywa Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie skierowana dla szkół podstawowych z regionu. Klasy 1-6 będą mogły wziąć udział w specjalnych warsztatach, które pozwolą wykorzystać możliwości i narzędzia teatru. Efektem będą spektakle przygotowane przez uczestników zajęć.

Teatr można przenieść do szkół. To nowatorski pomysł Teatru im. Ludwika Solskiego, który organizuje specjalną ofertę dla najmłodszych. Uczniowie klas I-VI będą mogli wziąć udział w bezpłatnych zajęciach aktorskich, plastycznych i muzycznych. Ma to między innymi pomóc szkołom, które mają aspiracje teatralne ale ze względu na warunki potrzebują wsparcia merytorycznego. Dzięki możliwościom teatru dzieci będą miały okazję, żeby rozwijać zainteresowania i realizować własne pomysły.

– Docierały do nas informacje, że są szkoły, które prowadzą kółka teatralne i często przygotowują przedstawienia, potrzebują pomocy. Dlatego postanowiliśmy to zrobić. Jest jeszcze jedna, a chyba najważniejsza kwestia – mamy za sobą trudne czasy, kiedy dzieci nie chodziły do szkoły i miały wiele problemów do rozwiązania w samotności. Te problemy można rozwiązywać też dzięki zajęciom teatralnym – wyjaśnia Rafał Balawejder, dyrektor Teatru Solskiego.

„Ludwiś w eduAKCJI” doczekał się dofinansowania ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Efektem projektu będą pokazy zaprezentowane przed publicznością na deskach tarnowskiego Teatru.

Grupy można zgłaszać na warsztaty do 9 października. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie teatr.tarnow.pl.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Ryszard Rynkowski i jego najsłynniejsze utwory. Tekst której piosenki zaśpiewacie mu na urodziny?

Pytanie 1 z 10
Od jakich słów rozpoczyna się tekst piosenki "Wypijmy za błędy", jednego z najwięskzych przebojów artysty?
Iron Maiden zagrają w Polsce w 2023 roku! Koncerty rockowe
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE