Lisia Góra: 87-latek padł ofiarą „policjanta”. Stracił 19 tysięcy złotych

2020-03-05 14:21
87-latek padł ofiarą „policjanta”
Autor: Łukasz Grygiel Każdą podejrzaną rozmowę trzeba zgłaszać na policję

Oszuści znów dzwonią. Podając się za fałszywych policjantów, tym razem, jako cel wybrali sobie mieszkańców Zgłobic, Zbylitowskiej Góry i Szczepanowic. W ciągu dwóch dni wykryto aż trzydzieści takich przypadków.

Ofiarą złodziei padł 87-latek. W słuchawce usłyszał głos kobiety podającej się za policjantkę. Opowiedziana historia dotyczyła jego wnuka, który rzekomo spowodował śmiertelny wypadek i trafił do aresztu. Miał odzyskać wolność dzięki wpłaconej kaucji. Senior niestety uwierzył w tę historię.

- Pieniądze przyszedł odebrać mężczyzna. Senior wręczył mu w gotówce 19 tysięcy złotych – relacjonuje Olga Żabińska z tarnowskiej policji.

Policja szuka oszustów, tymczasem  ponawiany jest apel.

- Policja nie dzwoni i nie żąda od nikogo pieniędzy. O każdym takim telefonie warto porozmawiać z bliską osobą lub sąsiadem. Wyczulamy też, aby nie dawać się namawiać na zakładanie kont, czy branie kredytów i pożyczek - dodaje Olga Żabińska.

Jak dowiedzieli się reporterzy Radia Eska – oszuści, w podobnym sposób, próbowali wyłudzić pieniądze także od mieszkańców m.in. Starych Żukowic i Zaczarnia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE