Łęg Tarnowski: PIJANY kierowca wypadł z drogi i uszkodził ogrodzenie [ZDJĘCIA]

2022-03-23 6:30

Podróż samochodem zakończył na ogrodzeniu. Mowa o 52-latku, który w Łęgu Tarnowskim nie zapanował nad pojazdem, wypadł z drogi i zniszczył ogrodzenie jednego z domów przy drodze wojewódzkiej 973. Zachowanie sprawcy zdarzenia wskazywało, że prowadził pod wpływem alkoholu. Potwierdziło to badanie alkomatem. Pobrano też krew do badania.

Jazdę zakończył na czyimś ogrodzeniu

Do groźnie wyglądającego zdarzenia na drodze wojewódzkiej 973 doszło w sobotę popołudniu w Łęgu Tarnowskim. Z relacji świadków i zabezpieczonych śladów, policjanci ustalili, że kierowca osobowego Renault na jednym z zakrętów nie dostosował prędkości do warunków drogowych i stracił panowanie nad kierowanym pojazdem. W wyniku tego wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie domu jednorodzinnego. Zniszczył w ten sposób betonowy murek oraz metalowe przęsła na długości ponad 12 metrów.

Podczas rozmowy z 52-latkiem policjanci wyczuli woń alkoholu. Na jazdę pod wpływem wskazywało też nielogiczne wypowiadania się na temat zaistniałej sytuacji. Dlatego policjanci pomimo braku wyniku badania na zawartość alkoholu, zdecydowali o zatrzymaniu uprawnień do kierowania. Mężczyźnie pobrano też krew.

- Gdy na miejscu pojawili się policjanci pomoc była już udzielana rannemu mężczyźnie przez załogę pogotowia ratunkowego. Wstępne badanie trzeźwości poszkodowanego kierowcy urządzeniem AlkoQuant wskazało, na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Określenie jednak wielkości tego stężenia będzie możliwe dopiero po przeprowadzeniu badań laboratoryjnych, gdzie została przekazana pobrana krew. Mężczyzna z urazem nogi, pod opieką ratowników medycznych, trafił do tarnowskiego szpitala, gdzie zajęli się nim lekarze - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Samochód został zabezpieczony na parkingu, a policjanci zatrzymali jego dowód rejestracyjny. Kierowca gdy wydobrzeje będzie musiał się tłumaczyć z jazdy pod wpływem alkoholu i uszkodzenia cudzego mienia.

Dodajmy że w minionym tygodniu tarnowscy policjanci zatrzymali 11 nietrzeźwych kierowców, odnotowano 2 wypadki drogowe, zgłoszono w sumie 41 kolizji drogowych. 5 kierowców utraciło swoje prawa jazdy, z czego 3 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Jeśli źle użyjesz tych słów, czeka Cię wielki wstyd! Sprawdź, czy używasz ich poprawnie, by nie spłonąć burakiem w towarzystwie

Pytanie 1 z 10
"Wydał dużo, ale zostało mu [....] 100 zł." Którego słowa użyjesz?
Pościg za pijanym kierowcą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE