Ciekawostki

Najpiękniejsze zamki w Małopolsce na lato 2023. Które miejsca warto odwiedzić? [ZDJĘCIA]

2023-06-04 12:52

Małopolska jest szczególnym miejscem na mapie Polski. Bez wątpienia można ją nazwać krainą zamków, gdyż na jej terenie znajduje się ponad 60 tego typu obiektów. W naszej galerii znajdziecie najpiękniejsze z nich. Jeśli zdecydujecie się na wyprawę szlakami Polski z czasów królów, rycerzy i szlachciców, to owo zestawienie niewątpliwie będzie dla Was przydatne.

Najpiękniejsze zamki w Małopolsce. Te miejsca warto odwiedzić

Małopolska jest szczególnym miejscem na mapie Polski. Nie bez powodu można ją nazwać krainą zamków, gdyż to właśnie tutaj znajduje się ponad 60 tego typu obiektów. Zamki bez wątpienia są jedną z największych atrakcji turystycznych województwa małopolskiego. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy są uwarunkowania historyczne oraz położenie geograficzne. Małopolska w wiekach dawnych była regionem mocno reprezentowanym przez polskich władców, królów i książąt. Na jej terenie znajdowały się najważniejsze siedziby nie tylko rządzących naszym krajem, ale również dostojników kościelnych, w końcu duchowieństwo od momentu chrztu Polski stanowiło niezwykle ważną część społeczeństwa.

W Małopolsce do dzisiaj możemy podziwiać wiele zamków, w których mieszkali lub gościli królowie i książęta. Jednak nie są i takie, jak średniowieczny zamek Tarnowskich, dla których ząb czasu nie okazał się łaskawy i popadły w ruinę. W naszej galerii znajdziecie najpiękniejsze małopolskie zamki, które przetrwały do dzisiaj i stanowią chlubą regionu. To właśnie one przyciągają badaczy dziejów dawnej Polski, miłośników historii, a także rzesze turystów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jak dobrze znasz stolice polskich województw? Quiz nie dla ignorantów

Pytanie 1 z 16
Stolica województwa śląskiego to:
Maryla Rodowicz biegała nago po hotelu w Sopocie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE