Gala finałowa OFK TALIA 2023

i

Autor: Paweł Topolski / Archiwum Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie „Kwartet” Teatru Ateneum z Grand Prix XXVII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii TALIA

Kultura

„Kwartet” Teatru Ateneum wygrywa tegoroczną TALIĘ. Jerzy Pal z nagrodą za rolę w „Kolacji dla głupca”

2023-10-02 9:29

Zakończył się XXVII Ogólnopolski Festiwal Komedii TALIA organizowany przez Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie i Centrum Sztuki Mościce. Tegoroczną edycję wygrał spektakl „Kwartet” Ronalda Harwooda w przekładzie Michała Ronikiera, w reżyserii Wojciecha Adamczyka, w adaptacji Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie. Wyróżniony został również Teatr im. Ludwika Solskiego. Do Jerzego Pala trafiła nagroda indywidualna za rolę w spektaklu „Kolacja dla głupca”, będącego najnowszą premierą tarnowskiej sceny.

„Kwartet” Teatru Ateneum z Grand Prix XXVII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii TALIA

Jury XXVII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii TALIA, odbywającego się w dniach od 22 września do 1 października 2023 roku w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, w składzie: Maciej Wojtyszko (przewodniczący), Kamila Łapicka oraz Bogdan Tosza; po obejrzeniu sześciu przedstawień konkursowych jednogłośnie postanowiło przyznać Grand Prix w wysokości 15 tysięcy złotych oraz Statuetkę Talii Teatrowi Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie za realizację sztuki „Kwartet” Ronalda Harwooda w przekładzie Michała Ronikiera, w reżyserii Wojciecha Adamczyka. Jurorzy przyznali również:

Nagrodę Specjalną w wysokości 5 tysięcy złotych Zespołowi Aktorskiemu Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu za realizację sztuki „Cud” Larsa Albauma i Dietmara Jacobsa w przekładzie Izabeli Rozhin, w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego.

Nagrodę Indywidualną w wysokości 2 tysięcy złotych Jerzemu Palowi z Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie za rolę François w realizacji sztuki „Kolacja dla głupca” Francisa Vebera w przekładzie Barbary Grzegorzewskiej, w reżyserii Tadeusza Łomnickiego.

Nagrodę Indywidualną w wysokości 1,5 tysiąca złotych Krzysztofowi Olchawie z Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie za rolę Michela w realizacji sztuki „Prawda” Floriana Zellera w przekładzie Barbary Grzegorzewskiej, w reżyserii Pawła Aignera.

Nagrodę Indywidualną w wysokości 1,5 tysiąca złotych Magdalenie Sztejman z Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie za rolę Alice w realizacji sztuki „Prawda” Floriana Zellera w przekładzie Barbary Grzegorzewskiej, w reżyserii Pawła Aignera.

Nagrodę Publiczności otrzymał spektakl „Cud” Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu.

Związek Artystów Scen Polskich przyznał Nagrodę ALE AKTOR! Patrykowi Szwichtenbergowi z Teatru Bagatela w Krakowie.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Młyn Szancera w Tarnowie. Jak teraz wygląda zabytkowy kompleks zabudowań? [GALERIA]

Quiz. Jak dobrze pamiętasz największe polskie przeboje weselne z czasów PRL?

Pytanie 1 z 10
„Biały miś” jest jedną z legendarnych polskich piosenek, która od czasów PRL-u jest nieodłącznym elementem każdego wesela. Pochodzenie tego utworu jest do dzisiaj owiane tajemnicą. Kto jest uznawany za autora tego niekwestionowanego przeboju?
Michał Szpak przyszedł ze swoją siostrą na koncert! Gwiazdor rzadko się z nią pokazuje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE