Ktoś próbował WYSADZIĆ bankomat w Żabnie. Policja SZUKA sprawcy napadu

2022-07-07 10:30
Wysadzony bankomat w Żabnie
Autor: KMP Tarnów Wysadzony bankomat w Żabnie

W nocy z środy na czwartek (6/7 lipca) w Żabnie koło Tarnowa można było usłyszeć dźwięk eksplozji. Około godziny 2:30 ktoś próbował wysadzić w powietrze znajdujący się na tamtejszym rynku bankomat. Sprawę bada tarnowska policja. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczają ślady i ustalają okoliczności zdarzenia.

Wybuch na rynku w Żabnie

W czwartek, 7 lipca około godziny 2:30 nad ranem ktoś podłożył ładunek wybuchowy i wysadził bankomat znajdujący się na rynku w Żabnie. Siła eksplozji była tak duża, że uszkodzony został nie tylko cel napadu, ale również pomieszczenie, w którym się znajdował. Sprawę badają policjanci z Tarnowa oraz ich koledzy z Krakowa.

- Na razie wszystko wskazuje na to, że doszło tylko do uszkodzenia bankomatu, natomiast sprawcy lub sprawcom nie udało się ukraść znajdujących się w środku pieniędzy. Zabezpieczamy ślady na miejscu zdarzenia oraz nagrania z kamer monitoringu. Zbieramy też informacje od ewentualnych świadków, które mam nadzieję szybko doprowadzą nas do osoby lub osób odpowiedzialnych za to przestępstwo - informuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Ze wstępnych informacji policji wynika, że ładunek wybuchowy zniszczył bankomat, ale nie sejf, w którym znajdowały się pieniądze.Ten ostatni miał pozostać nienaruszony. Nie udało się więc ukraść jego zawartości.

Sprawę wyjaśniają funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie pod nadzorem miejscowej prokuratury.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Pytamy o szczegóły we flagach. Bijemy brawo za 10/15

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Jakie barwy ma flaga Polski?
Kalendarz szkolny 2022/2023
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE