Kształcenie hybrydowe w PWSZ w Tarnowie. Powodem koronawirus [AUDIO]

2020-10-15 14:15 Justyna Świderska
Kampus PWSZ w Tarnowie
Autor: archiwum PWSZ w Tarnowie PWSZ w Tarnowie wprowadza naukę hybrydową

Rośnie liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Małopolsce. Chorych na Covid-19 przybywa też w Tarnowie i powiecie tarnowskim. W związku z tym największa tarnowska uczelnia modyfikuje swój system kształcenia. Właśnie zapadła decyzja o wprowadzeniu nauki w trybie hybrydowym. Wszystko po to, by zmniejszyć liczbę osób przebywających na uczelni, a tym samym ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania koronawirusa.

Kształcenie hybrydowe w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie zacznie funkcjonować od 19 października. Wtedy zajęcia w tym trybie rozpoczną dotychczasowi studenci uczelni. Od 26 października naukę hybrydową podejmą studenci, którzy dopiero rozpoczynają kształcenie w roku akademickim 2020/2021.

- Zgodnie z zapowiedzią modyfikujemy nasze wewnętrzne regulacje, reagując na zmieniającą się sytuację epidemiczną w Polsce, Małopolsce jak i samym Tarnowie. Zgodnie z najnowszym zarządzeniem Pani Rektor, ze względu na wzrost liczby zakażeń koronawirusem, wprowadzone zostają zmiany w zasadach organizacji kształcenia w semestrze zimowym – informuje Piotr Kopa, rzecznik Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

POSŁUCHAJ: Nauka hybrydowa w PWSZ w Tarnowie - mówi rzecznik uczelni Piotr Kopa

Zgodnie z wewnętrznymi regulacjami PWSZ studenci, którzy podejrzewają u siebie objawy zakażenia COVID-19, mają dodatni wynik testu albo przebywają na kwarantannie, muszą jak najszybciej poinformować o tych faktach władze szkoły.

Eksplozja 5-tonowej bomby z czasów II Wojny Światowej "Tallboy"

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

W Tarnowie, od początku epidemii do czwartku 15 października, wśród mieszkańców miasta stwierdzono 234 przypadki zakażenia. Stu chorych wyzdrowiało. W mieście zdiagnozowanych jest 165 osób z SARS-CoV-2. W ciągu doby od środy do czwartku (14/15 października) przybyło 31 nowych zakażonych. Na kwarantannie przebywa 457 osób.

Koronawirus zmienia też plany tarnowian. Rada Osiedla Starówka właśnie odwołała planowany 18 października Bazar na Tarnowskiej Starówce. Powodem także jest duży wzrost zachorowań na Covid-19.

- „Mając na uwadze nasze wspólne dobro, musieliśmy podjąć tą trudną ale potrzebną decyzję. Mamy nadzieję że uda się zorganizować bazar w grudniu” - napisano w komunikacie na portalu społecznościowym.

Pod postem pojawiło się sporo komentarzy. Uczestnicy nie kryją rozczarowania, ale rozumieją powody takiej decyzji.