KORONAWIRUS w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zamknięte działy przy ul. Staszica

2020-10-08 15:44 Justyna Świderska
Książki
Autor: Justyna Świderska Zakażony jest pracownik działu wewnętrznego MBP w Tarnowie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie zamknęła Wypożyczalnię dla Dorosłych, Dział dla Dzieci i Młodzieży oraz Dział Książki Obcojęzycznej. Powodem jest potwierdzenie zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników placówki. Odziały pozostaną nieczynne aż do odwołania.

Czytelnicy w Tarnowie na razie nie mogą korzystać z usług działów Miejskiej Biblioteki Publicznej zlokalizowanych przy ulicy Staszica 6. U jednego z pracowników tej placówki potwierdzono zakażenie koronawirusem. Oddziały zamknięto, ale dyrekcja MBP zapewnia że czytelnicy nie mają powodów do obaw.

Zakażony jest pracownik wewnętrznego działu, który nie ma na co dzień kontaktu z czytelnikami odwiedzającymi biblioteczne filie. Zanim jego test pokazał wynik dodatni, już od tygodnia przebywał na zwolnieniu. Mimo to, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie Ewa Stańczyk, zdecydowała o zamknięciu placówki i skierowaniu pozostałych 12 pracowników na pracę zdalną.

Retro pociąg na trasie z Tarnowa do Żabna

Wypożyczalnia dla Dorosłych, Dział dla Dzieci i Młodzieży oraz Dział Książki Obcojęzycznej przy ulicy Staszica 6 w Tarnowie mają zostać ponownie udostępnione czytelnikom w najbliższych dniach. Wcześniej ma zostać przeprowadzona kompleksowa dezynfekcja pomieszczeń w całym budynku. Ponowne otwarcie placówki wstępnie planowane jest na wtorek 13 października. O wszystkich decyzjach przeczytacie na społecznościowym profilu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie.

Dodam, że w okresie pandemii nie jest możliwe korzystanie stacjonarne z czytelni. Pracownicy MBP w Tarnowie ograniczyli również dostęp czytelników do półek. Proszą o wcześniejsze rezerwowanie tytułów, by maksymalnie skrócić czas kontaktu. Wchodząc do placówki trzeba zachować wszystkie środki ostrożności. Dyrektor Stańczyk szacuje, że obecnie z usług wszystkich filii Biblioteki w Tarnowie korzysta dziennie około pół tysiąca czytelników.