KORONAWIRUS: Nowe zadania Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie

2020-08-21 13:19 Justyna Świderska
Szpital Szczeklika Tarnów
Autor: ŁG "Stary" szpital w Tarnowie przejmie część obowiązków Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

Specjalistyczny Szpital im. E. Szczeklika w Tarnowie ma przejąć część obowiązków Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Placówka zajmie się między innymi wydawaniem skierowań na wymazy do testów na SARS-CoV-2, czy wystawianiem zwolnień lekarskich L4 dla osób, u których potwierdzone zostanie zakażenie koronawirusem.

Takie rozwiązanie ma usprawnić pracę i odciążyć krakowski szpital. Mają na tym skorzystać pacjenci z Tarnowa i powiatu tarnowskiego, którzy przebywają w kwarantannie domowej. Teraz będą mieli opiekę zapewnioną w pobliżu miejsca zamieszkania.

- „Szczegółowy zakres przejmowanych czynności zostanie określony w porozumieniu, które będzie zawarte pomiędzy krakowskim, a tarnowskim szpitalem. Zaangażowanie tarnowskiej placówki do przejęcia części zadań Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie ma związek z aktualną sytuacją epidemiologiczną w województwie małopolskim i jest istotnym wsparciem krakowskiej placówki, która pełni funkcję szpitala jednoimiennego – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Wiadomo już, że Specjalistyczny Szpital im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie będzie wydawał skierowania na pobieranie wymazów pod kątem wykrycia lub wykluczenia obecności wirusa SARS-CoV-2. Pacjentom, u których testy potwierdzą obecność koronawirusa, będą tu wydawane zwolnienia lekarskie, a także tzw. karty ozdrowieńca, które mają trafiać do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Dodatkowo „stary” szpital uruchomi specjalny telefon informacyjny oraz adres poczty elektronicznej. Korzystając z nich pacjenci będą mogli przekazywać pytania i wątpliwości odnośnie swojego stanu zdrowia i dalszego postępowania.

Fontanna w Parku Sanguszków przyciąga tłumy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.