KORONAWIRUS nie odpuszcza: 6 nowych przypadków w Tarnowie, tyle samo w powiecie

2020-08-11 16:24 Justyna Świderska
Covid test pozytywny
Autor: fernandozhiminaicela/Pixabay/cc0

Przybywa osób chorych na Covid-19. Według najnowszych danych w ciągu ostatniej doby koronawirusa potwierdzono u sześciu kolejnych mieszkańców Tarnowa i sześciu mieszkańców powiatu tarnowskiego. Tymczasem Około 300 osób w mieście i regionie przebywa na kwarantannie.

Wśród zakażonych są bliscy pracowników Domu Pomocy Społecznej w Sieradzy. W tej placówce koło Żabna dotychczas potwierdzono Covid-19 u 26 pensjonariuszek i 10 pracowników. W sumie kwarantanną domową w Żabnie objętych jest 37 osób. Pozytywne wyniki testów mają też dwie mieszkanki gminy Ryglice, jedna mieszkanka Skrzyszowa, oraz jedna osoba z gminy Pleśna. W sumie na koronawirusa w powiecie tarnowskim choruje obecnie 85 osób.

Nowe przypadki wykryto również w samym Tarnowie. Testy potwierdziły 6 nowych zakażeń, co oznacza, że w sumie w mieście choruje 35 osób. Trzy z nich to miejscy urzędnicy. Przypomnijmy, Covid-19 wykryto u wiceprezydenta Tadeusza Kwiatkowskiego, skarbnika miasta Sławomira Kolasińska i u dyrektora Wydziału Infrastruktury – Rafała Nakielnego. Większość pracowników magistratu, którzy przebywali na kwarantannie, wróciło już do pracy.

W Urzędzie Miasta Tarnowa nadal obowiązują ograniczenia w przyjmowaniu interesantów. Na osobistą wizytę trzeba umówić się telefonicznie. Dokumenty, które nie wymagają podpisu w obecności urzędnika można wrzucać do specjalnych urn ustawionych przy wejściach.

Prof. Simon o maseczkach: Jak ktoś nie chce nosić, niech najpierw spisze testament

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.