Klaster Przemysłowy - problemy

i

Autor: ŁG Koronawirus pokrzyżował plany nie tylko firmom z Tarnowskiego Klastera Przemysłowego

Koronawirus krzyżuje plany przedsiębiorcom. Firmy z klastera przemysłowego proszą o pomoc

2020-08-10 9:00

Pandemia koronawirusa wpływa na bieżącą działalność przedsiębiorców z Tarnowskiego Klastera Przemysłowego. Na sześćdziesiąt firm, które ulokowane są na terenach należących do miasta, aż dwadzieścia osiem zwróciło się z prośbą o rozłożenie płatności na raty lub przesunięcie ich na późniejsze terminy.


Na terenie Tarnowskiego Klastera Przemysłowego zatrudnionych jest prawie tysiąc pięćset osób. Z powodu pandemii wielu z nich albo straciło prace, albo musiało pójść na tzw. postojowe.

- Zgodnie z obowiązującymi uwarunkowaniami prawnymi do wszystkich wniosków o pomoc odnieśliśmy się pozytywnie. Oczywiście na tyle, na ile jesteśmy w stanie pomóc. Chcemy dać tlen, przedsiębiorcom i możliwość przeżycia. Niestety niektóre firmy musiały się całkowicie zamknąć - mówi Robert Wardzała, szef Tarnowskiego Klastera Przemysłowego.

 

POSŁUCHAJ. Mówi Robert Wardzała z Tarnowskiego Klastera Przemysłowego

 

Okazuje się jednak, że mimo pandemii nie brakuje pomysłów na rozkręcanie nowych biznesów w Tarnowie. W pierwszym półroczu sprzedane zostały trzy nieruchomości. W zeszłym roku było ich w sumie pięć.

- Powstaną na nich fabryki i częściowo biurowce. Ulokowane firmy zajmują się m.in. budową farm i elektrowni fotowoltaicznych, odnawialnymi źródłami energii, produkcją maszyn, stolarki aluminiowej, inżynierią procesów i realizacją inwestycji budowlanych – dodaje Robert Wardzała.

Powierzchnie biurowe oraz produkcyjno-usługowo-magazynowe Tarnowski Klaster Przemysłowy wynajął także w Inkubatorze Przedsiębiorczości oraz w halach będących w dyspozycji spółki. W pierwszym półroczu 2020 r., umowy ze spółką podpisało ośmiu przedsiębiorców.

 

Oddział Muzeum Historii Tarnowa i Regionu już otwarty