Maseczka jednorazowa

i

Autor: gianyasa/Pixabay/cc0 Zdjęcie ilustracyjne

Koniec z MASECZKAMI? Minister zdrowia chce znieść OBOSTRZENIA. Kiedy?

2022-03-17 15:30

Pora zacząć myśleć o powrocie do normalności. Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało zniesienie obowiązku noszenia maseczek oraz rozwiązań dotyczących nakładania kwarantanny i izolowania w związku z COVID-19. Zmiany mają zacząć obowiązywać od początku kwietnia. Ostateczna decyzja ma należeć do premiera.

Od kwietnia koniec noszenia maseczek, nakładania kwarantanny i izolowania?

Adam Niedzielski w czwartkowej (17.03.) rozmowie z Radiem Plus wyjaśnił, że brak wzrostu obciążenia szpitalnego "otwiera pewną przestrzeń do dalszych decyzji związanych z maseczkami i przejściem ze stanu epidemii, do stanu zagrożenia epidemicznego".

Poinformował, że przedstawił premierowi propozycję zniesienia od początku kwietnia obostrzeń dotyczących noszenia maseczek, kwarantanny i izolacji.

- Jest to taka decyzja, moment, w którym zaczynamy koronawirusa traktować jako jedną z chorób, które po prostu gdzieś w naszym otoczeniu istnieją. Są cały czas oczywiście groźne, ale mamy je w coraz większym stopniu pod kontrolą – wytłumaczył Adam Niedzielski, na antenie Radia Plus.

​Co na to dyrektor szpitala covidowego w Dąbrowie Tarnowskie?

Z takim podejściem zgadza się dyrektor szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej, który w czasie pandemii pełnił funkcję placówki covidowej. Liczba hospitalizacji systematycznie spada. Aktualnie na blisko sto siedemdziesiąt łóżek dla pacjentów z COVID-19 zajętych jest około czterdziestu. Często nie są to osoby, które źle znoszą zakażenie koronawirusem lecz pacjenci innych szpitali, u których podczas pobytu stwierdzono obecność SARS-CoV-2.

- Wyobrażam to sobie tak, że każdy szpital będzie musiał mieć specjalną salę do izolacji dla ewentualnych pacjentów z COVID-19. Od 1 kwietnia przestaniemy być szpitalem covidowym i wszystkie oddziały zaczną funkcjonować normalnie. Jeśli nie przybędzie nam dużo więcej zakażonych koronawirusem to umieścimy ich na oddziale pulmonologii. Myślę że tą chorobę należy już traktować nieco inaczej, bo na pewno ta ostatnia odmiana jest dużo łagodniejsza - zauważa Łukasz Węgrzyn, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej pozostanie placówką covidową do końca marca. W kwietniu ma wrócić do normalnego funkcjonowania. Zresztą już częściowo wznowiły tam działalność oddziały ortopedii, chirurgii i rehabilitacji.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Sprawdzian tylko dla mistrzów. Osiągniesz 10/15?

Pytanie 1 z 15
Urzędowym językiem w Brazylii jest
Koniec noszenia maseczek od 1 kwietnia? Jest rekomendacja ministra zdrowia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE