Koniec giełdy samochodowej w zajezdni MPK w Tarnowie. Powód? KORONAWIRUS [AUDIO]

2020-09-15 14:00 Tomek Piszczek
Plac Targowy Chyszów
Autor: Łukasz Grygiel Giełda Samochodowa teraz będzie się odbywać przy ul. Giełdowej w Tarnowie

W sobotę, a nie w niedzielę i na placu targowym Chyszów, a nie na terenie zajezdni MPK. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zrezygnowało z organizacji tarnowskiej giełdy samochodowej. Władzę spółki tłumaczą to m.in. epidemią koronawirusa. Od 19 września zajmą się tym Targowiska Miejskie. Zainteresowani kupnem i sprzedażą samochodów powinni się teraz wybierać na ulicę Giełdową.

POSŁUCHAJ, jak będzie wyglądała giełda samochodowa w nowym miejscu mówi Jacek Chrobak, dyrektor Targowisk Miejskich w Tarnowie

- Nie mamy innego miejsca żeby otworzyć tą giełdę, dlatego będzie się ona odbywała w soboty - mówi Jacek Chrobak, dyrektor Targowisk Miejskich w Tarnowie. W niedzielę na Placu Targowym Chyszów handluje się innymi towarami. Głównie odzieżą i obuwiem. Dlatego musieliśmy zaproponować sobotni termin. Zresztą są miasta, w których takie przedsięwzięcia odbywają się w takim terminie. Na pewno będzie wyznaczone miejsce do ekspozycji pojazdów. Mamy plac o powierzchni hektara, więc miejsca nie zabraknie. Zresztą mogą tego dnia przyjeżdżać również inni handlujący, nie tylko sprzedający samochody.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wznowiło działanie giełdy po przerwie spowodowanej przez koronawirusa pod koniec lipca. Teraz rezygnuje z niej całkowicie. A wszystko przez to, że giełdę obsługują m.in. kierowcy tarnowskiego MPK. Praca tam stanowi dla nich ryzyko zakażenia i kwarantanny. To z kolei mogłoby oznaczać problem dla funkcjoniwania komunikacji miejskiej w Tarnowie. Sprzedający i kupujący muszą się więc przyzwyczaić nie tylko do nowego miejsca, ale również terminu.

Handel będzie się odbywał w sobotę, a nie w niedzielę jak dotychczas. Godziny jednak będą podobne, czyli od 6:00 rano do wczesnego popołudnia. Szef Targowisk Miejskich przyznaje że w dobie sprzedaży samochodów za pośrednictwem Internetu giełdy samochodowe nie cieszą się już wielkim zainteresowaniem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie żeby w soboty na placu przy ulicy Giełdowej pojawiali się również inni handlujący.

Dodajmy że giełda samochodowa na terenie zajezdni MPK przy ulicy Lwowskiej działała od 1997 roku. Poza samochodami można tam było znaleźć również unikalne przedmioty służące niegdyś do codziennego użytku, których próżno teraz szukać w sklepach.

Ideologia singli. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 111